LM.plSportMistrzostwa Wielkopolski w Badmintonie. Trzy medale Płomyka

Mistrzostwa Wielkopolski w Badmintonie. Trzy medale Płomyka

Amelia Zielińska i Kornelia Gołaszewska, zawodniczki Płomyka Mąkolno, wywalczyły trzy medale podczas Mistrzostw Wielkopolski w Badmintonie. Jeden -  w grze podwójnej, a dwa - w zmaganiach indywidualnych.

W rozgrywanych w Puszczykowie mistrzostwach wystartowało 128 zawodników z całego województwa, w tym jedenastu reprezentantów Płomyka Mąkolno. Zawodnicy z naszego regionu sięgnęli po trzy medale - jeden złoty i dwa brązowe.

Pierwsze miejsce w kategorii do lat jedenastu wywalczyła Amelia Zielińska, pokonując szesnaście rywalek z Wielkopolski. Zawodniczka Płomyka wystartowała również w wyższej kategorii wiekowej. W fazie grupowej Zielińska wygrała dwa spotkania, a w fazie pucharowej dotarła do półfinału, gdzie przegrała z późniejszą mistrzynią Oliwią Kosmowską (PowerBad Gniezno) 10:15, 8:15, zajmują trzecie miejsce.

Trzeci medal Amelia Zielińska zdobyła w parze z Kornelią Gołaszewską. Po czterech rozegranych spotkaniach zawodniczki Płomyka Mąkolno zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu.

- Podsumowując występy naszych zawodników w tej imprezie to jeden złoty medal, dwa brązowe medale i dwa piąte miejsca. Nie został pobity historyczny sukces z 2016 – sześć medali mistrzostw Wielkopolski - co daje motywację do dalszej pracy. Bardzo dużo gier i kolejne doświadczenie na bardzo trudnej arenie w Wielkopolsce - podsumowują trenerzy Płomyka Mąkolno.