Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15706) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Spacer "przeciwko przemocy władzy" przejdzie ulicami Konina

Dodano: 10.12.2020 13:18
Źródło: LM.pl

Na najbliższą niedzielę planowany jest w Koninie kolejny marsz w obronie praw kobiet i „przeciwko przemocy władzy”.

W rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, koninianki i koninianie zamierzają protestować na ulicach miasta.

- Ruszamy w niedzielę na spacer spod biura PiS-u na ul. Chopina. Kończymy na pl. Wolności. Zachęcamy samochody i inne pojazdy do dołączenia się na wysokości Netto – informują organizatorzy.

Start marszu, 13 grudnia godz. 17.00.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strajk kobiet,   stan wojenny,   spacer,   protest,   prawa kobiet,   biuro PiS,   pl. Wolności,   manifestacja,   13 grudnia



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Nie jestem fanem tej władzy, ale zastanawiam się o jaką przemoc chodzi...i nie mogę sobie przypomnieć. Zastanawiam się też kto za tym stoi i czy weźmie za to odpowiedzialność jak coś złego się wydarzy. Jak zwykle "ktoś" podpuszcza, a potem schowa się w bezpiecznym miejscu, a głupi lud będzie bił się nie wiadomo dlaczego i za co...
Dodano: 10.12.2020 17:13    Przez: FGK
Pani Marta Lempart jak rozumiem jest przykładną żoną i matką i walczy o życie nienarodzonych dzieci od poczęcia ?
Dodano: 10.12.2020 17:52    Przez: Człowiek
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez WRON przejdzie marsz pamięci ulicami Konina przez patriotyczną młodzież naszego miasta ?
Dodano: 10.12.2020 16:42    Przez: Człowiek
Czy powinniśmy się chlubić tą młodzieżą, która wylegnie na ulice Konina w 39-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, czy martwić, a co na to ich rodzice, którzy pamiętają gen. Wojciecha Jaruzelskiego i jego czołgi na ulicach polskich miast, aresztowania, internowania, godzinę policyjną i puste półki w sklepach ?
Dodano: 10.12.2020 16:47    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Brawo Panie !!!
Dodano: 10.12.2020 13:51    Przez: Miki
avatar Alfons by powiedział, że Idą tam gdzie ich miejsce, to naturalne.
Dodano: 10.12.2020 23:41    Przez: Józef Bąk
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez WRON przejdzie marsz pamięci ulicami Konina przez patriotyczną młodzież naszego miasta ?
Dodano: 10.12.2020 16:42    Przez: Człowiek
Czy powinniśmy się chlubić tą młodzieżą, która wylegnie na ulice Konina w 39-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, czy martwić, a co na to ich rodzice, którzy pamiętają gen. Wojciecha Jaruzelskiego i jego czołgi na ulicach polskich miast, aresztowania, internowania, godzinę policyjną i puste półki w sklepach ?
Dodano: 10.12.2020 16:47    Przez: Człowiek
avatar Nie jestem fanem tej władzy, ale zastanawiam się o jaką przemoc chodzi...i nie mogę sobie przypomnieć. Zastanawiam się też kto za tym stoi i czy weźmie za to odpowiedzialność jak coś złego się wydarzy. Jak zwykle "ktoś" podpuszcza, a potem schowa się w bezpiecznym miejscu, a głupi lud będzie bił się nie wiadomo dlaczego i za co...
Dodano: 10.12.2020 17:13    Przez: FGK
Podziwiam Panią Martę Lempart, to zacna kobieta, wręcz dama, z jej ust nie usłyszymy blużnierstwa czy przekleństwa, które oczywiście są grzechem.
Dodano: 10.12.2020 17:51    Przez: Człowiek
Pani Marta Lempart jak rozumiem jest przykładną żoną i matką i walczy o życie nienarodzonych dzieci od poczęcia ?
Dodano: 10.12.2020 17:52    Przez: Człowiek
avatar Solidaryzuję się w pełni z protestującymi Kobietami. Popieram postulat "jeeebania kościoła" i dlatego na znak protestu w Wigilię Bożego Narodzenia nie skończę wcześniej pracy, aby Kobiety że mną współpracujące nie musiały iść wcześniej do domu w ten kierat i bożonarodzeniowy pisowski horror. Romek Ress
Dodano: 10.12.2020 19:18    Przez: Stary Ch...j
avatar U nas w firmie do tej pory był taki niepisany katolicki zwyczaj, że wszyscy spieszyli się, aby popołudniowa zmiana mogła jak najwcześniej skończyć pracę i iść o 16 do domu. W tym roku postanowiłem pracować do godziny 18, aby Kobiety mogły mnie spokojnie do 22 rozliczyć!!! Koniec z zabobonami Świąt Bożego Narodzenia
Dodano: 10.12.2020 19:23    Przez: Stary Ch...j
Człowiek! " Wyp*******ć" to hasło polityczne Nas Prawdziwych Kobiet walczących o Wolność i Prawo Wyboru, a " zapier****ć za miskę ryżu" jest motywem przewodnim naszego Rządu...!!! Zrozumiano Człowiek, czy jednak to za duży wysiłek umysłowy dla Ciebie...??!!
Dodano: 10.12.2020 21:23    Przez: Wiedźma
"Niedobrze jest człowiekowi /mowa jest o mężczyżnie o imieniu Adam/, gdy jest sam. Uczynię mu pomoc odpowiednią dla niego", tą pomocą miała być Ewa. "... ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka" /do Adama/. W Biblii kobieta jest nazywana pomocą, która ma służyć mężczyżnie.
Dodano: 11.12.2020 13:20    Przez: Człowiek
avatar Do @Człowiek: - Coś żeś źle przeczytał te biblijne wersety. Kobieta nie miała być służącą dla mężczyzny, ale raczej jego uzupełnieniem, która by przy nim była na równorzędnych prawach. Dlatego nieco dalej powiedziano, iż oboje stają się jednym ciałem (jako instytucja małżeńska). Zatem nie ma to nic wspólnego z uległością i służalczością kobiet, wobec mężczyzn.
Dodano: 11.12.2020 23:02    Przez: Pulsar71