Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16382) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (6)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Konin przystąpi z wnioskami do kolejnego naboru w ramach RFIL

Dodano: 10.12.2020 15:11

Rusza kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto Konin deklaruje składanie wniosków również w tym etapie. Decyzje wkrótce.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił drugi nabór wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wnioski można składać już od 10 grudnia br. Wnioski o wsparcie należy składać zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r. (M.P. poz. 662, poz. 1011, poz. 1046 oraz poz. 1144) przez elektroniczną skrzynkę podawczą do wojewody wielkopolskiego. Samorządy mogą złożyć maksymalnie 3 wnioski na nie więcej niż 3 inwestycje. Wnioski można składać od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 28 grudnia 2020 r.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. W ramach RFIL do samorządów trafi łącznie ponad 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia m.in. na projekty infrastrukturalne, edukacyjne czy cyfryzację. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Samorządy województwa wielkopolskiego otrzymały z Programu w sumie 794 267 259,59 zł.

Miasto Konin korzystało już z funduszy w pierwszym etapie i otrzymało około 10 milionów złotych, które mają być rozdzielone w następujący sposób: jako wkład własny i koszty niekwalifikowane w ramach zadania pn. „Realizacja prac budowlanych mających na celu ochronę, zachowanie oraz zabezpieczenie zabytkowego „Domu Zemełki" w Koninie", budowa ronda ul. Kleczewska/ Brunatna, przebudowę ul. Gimnastycznej i wkład własny w ramach projektu dot. przebudowy boisk treningowych przy ul. Dmowskiego

Drugi etap, rozstrzygnięty przedwczoraj, miał tryb konkursu. - Złożyliśmy trzy wnioski, nie dostaliśmy na nie wsparcia – informuje Aneta Wanjas, rzeczniczka prezydenta Konina i wymienia złożone wnioski. - Kompleksowa modernizacja Żłobka Miejskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie - wnioskowana kwota 4.000.000 zł, modernizacja energetyczna 26 budynków komunalnych w Koninie – wnioskowana kwota 10.509.827 zł i przebudowa ul. Jana Pawła II (dł. 1,287 km) od skrzyżowania (ronda św. Wojciecha) z ul. ks. J. Popiełuszki (droga nr 6050) do mostu nad kanałem Warta-Gopło – wnioskowana kwota 14.000.000 zł

- Określone kryteria nie zostały przełożone na żadne punkty, więc nie możemy stwierdzić, dlaczego – tak jak wiele innych samorządów – nie otrzymaliśmy rządowego wsparcia na tym etapie – informuje Aneta Wanjas. - W kolejnym naborze, miasto Konin zamierza wziąć udział. Decyzje co do wniosków wkrótce zapadną. Przy mizerii finansowej, która czeka nas w przyszłym roku, byłby to istotny zastrzyk gotówki. Pozwoliłoby to na wykonanie nowych inwestycji ważnych dla mieszkańców.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych,   miasto Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekaw jestem jak by sobie w tych trudnych czasach radziła lub nie radziła poprzednia KOalicja PO-PSL ?
Dodano: 10.12.2020 16:22    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

PiS zabiera również pieniądze samozatrudnionym w czasie pandemii COVID-19 . Żadnego wsparcia dla ludzi gdzie wiedzą doskonale jak zostały uszczuplone portfele społeczeństwa. Wiosną dostali wszyscy a teraz PiS kategoryzuje społeczeństwo , poróżnia społeczeństwo kto ma dostać a kto nie, pomimo tego , że samozatrudnieni mieli puste miesiące . Tak samo PiS poróżniał wcześniej dzieci przy przydzielaniu 500 . Dlaczego wszyscy nie mogą dostać skoro im się należy , i robią wytyczne w/g PKD to koszmar dla społeczeństwa, gdzie czują się oszukani przez PiS , Polska dostanie na wsparcie ale społeczeństwo nic nie dostanie a zwłaszcza samozatrudnieni ! PiS oszukuje i okrada tym samym społeczeństwo i samozatrudnionych . Za pieniadze społeczeństwa pokazuje ile to rozdaje pieniedzy na inwestycje . Precz z PiS ...!!
Dodano: 10.12.2020 15:40    Przez: bogota
To dzięki dobrym rządom PiS-u pod przywództwem Pani Premier Beaty Szydło i Pana Premiera Mateusza Morawieckiego polska gospodarka dobrze się rozwija, nawet teraz w dobie pandemii.
Dodano: 10.12.2020 16:16    Przez: Człowiek
Rząd Pana Premiera M. Morawieckiego wspiera lokalne samorządy, nikogo nie zostawia bez pomocy jako dobry Gospodarz. Teraz popierajmy go w negocjacjach z Unią Europejską w sprawie unijnego budżetu.
Dodano: 10.12.2020 16:20    Przez: Człowiek
Ciekaw jestem jak by sobie w tych trudnych czasach radziła lub nie radziła poprzednia KOalicja PO-PSL ?
Dodano: 10.12.2020 16:22    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.