Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17795) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Podpisanie umowy na dofinansowanie sprzętu dla szpitala w Kole

Dodano: 11.12.2020 12:07

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowę z władzami powiatu kolskiego na dofinansowanie zakupu sprzętu - wyposażenie pracowni endoskopii dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Wartość dofinansowania to ponad 498 tys. zł. Środki pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Symboliczny czek z kwotą dotacji przekazała staroście wicewojewoda wraz z goszczącymi na uroczystości posłem na Sejm RP Leszkiem Galembą i Joanną Szczechowską, dyrektor biura poselskiego posła na Sejm RP, ministra Zbigniewa Hoffmanna. Gośćmi spotkania byli także burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki oraz radny powiatu kolskiego Radomir Piorun.

- Myślę, że jest to znaczące wsparcie dla szpitala w Kole, który już wcześniej otrzymał dofinansowanie na modernizację oddziału chirurgii i zakupu ambulansu - powiedziałą wicewojewoda Aneta Niestrawska, która podkreśliła jednocześnie zaangażowanie w pozyskanie środków finansowych dla lecznicy wielkopolskich parlamentarzystów.

Zakup nowego sprzętu endoskopowego usprawni działalność pracowni, a także pozwoli na zwiększenie ilości badań zwłaszcza ambulatoryjnych. Stworzy także możliwość wykonywania badań wideoendoskopowych, które będą w pełni archiwizowane - cały przebieg badania, użyty sprzęt z jego dekontaminacją, identyfikacją osób dokonujących badania, dezynfekcją sprzętu oraz wynik. Podstawą wyposażenia będą elektroniczne zestawy endoskopowe wyposażone w urządzenia pokazujące obraz na ekranie LCD. Nowy sprzęt dla pracowni endoskopii zastąpi wysłużoną i wyeksploatowaną aparaturę. Wartość całkowita projektu wynosi 623 tys. zł. Pozostałą cześć środków finansowych na zakup sprzętu zagwarantował powiat kolski.

  • Podpisanie umowy na dofinansowanie sprzętu dla szpitala w Kole

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szpital Koło,   sprzęt dla szpitala,   wicewojewoda,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.