Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBudowa mostu w Biechowach bardziej realna. Umowa podpisana

Budowa mostu w Biechowach bardziej realna. Umowa podpisana

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budowa mostu w Biechowach bardziej realna. Umowa podpisana

Umowa na opracowanie dokumentacji technicznej mostu w Biechowach, gm. Kramsk podpisana. Budowa przeprawy przez Wartę pochłonie ok. 90 mln zł.

Przełom w sprawie budowy przeprawy mostowej w miejscowości Biechowy, który ma powstać w ramach Rządowego Programu „Mosty dla Regionu”, nastąpił we wrześniu tego roku. Podpisana została wówczas umowa gwarantująca powiatowi konińskiemu dotację z budżetu państwa w wysokości 400 tys. zł. Środki te mają pokryć 80 procent kosztów opracowania dokumentacji inwestycji. W październiku został ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca. Zadanie będzie kosztować 488 310 zł. Teraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie poinformował, że podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji technicznej.

- Historyczna chwila – napisał Józef Karmowski, a jego słowa przytoczyła na swojej stronie w mediach społecznościowych Gmina Kramsk.

Prace związane z opracowaniem dokumentacji i uzyskaniem niezbędnych uzgodnień oraz pozwoleń określone zostały na lipiec 2022 roku. Nie później niż 3 lata od wydania pozwolenia na budowę, powinny się rozpocząć prace związane z powstaniem mostu. Koszt całej inwestycji to ok. 90 mln zł.

Powiat koniński zlecił też wykonanie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę innego mostu, w miejscowości Rudzica. Koszt budowy obiektu szacowany jest na 4 mln zł, a dokumentacji – ok. 70 tys. zł. Zadanie polegać będzie na poszerzeniu obiektu mostowego i kontynuacji ścieżki pieszo-rowerowej wybudowanej w ramach inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej Konin – Rudzica”.

fot. facebook/Gmina Kramsk

Budowa mostu w Biechowach coraz bardziej realna. Umowa podpisana
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole