Dzisiaj jest sobota 24 lipca 2021, imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15714) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
24 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Budowa mostu w Biechowach bardziej realna. Umowa podpisana

Dodano: 12.12.2020 11:15
Źródło: LM.pl

Umowa na opracowanie dokumentacji technicznej mostu w Biechowach, gm. Kramsk podpisana. Budowa przeprawy przez Wartę pochłonie ok. 90 mln zł.

Przełom w sprawie budowy przeprawy mostowej w miejscowości Biechowy, który ma powstać w ramach Rządowego Programu „Mosty dla Regionu”, nastąpił we wrześniu tego roku. Podpisana została wówczas umowa gwarantująca powiatowi konińskiemu dotację z budżetu państwa w wysokości 400 tys. zł. Środki te mają pokryć 80 procent kosztów opracowania dokumentacji inwestycji. W październiku został ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca. Zadanie będzie kosztować 488 310 zł. Teraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie poinformował, że podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji technicznej.

- Historyczna chwila – napisał Józef Karmowski, a jego słowa przytoczyła na swojej stronie w mediach społecznościowych Gmina Kramsk.

Prace związane z opracowaniem dokumentacji i uzyskaniem niezbędnych uzgodnień oraz pozwoleń określone zostały na lipiec 2022 roku. Nie później niż 3 lata od wydania pozwolenia na budowę, powinny się rozpocząć prace związane z powstaniem mostu. Koszt całej inwestycji to ok. 90 mln zł.

Powiat koniński zlecił też wykonanie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę innego mostu, w miejscowości Rudzica. Koszt budowy obiektu szacowany jest na 4 mln zł, a dokumentacji – ok. 70 tys. zł. Zadanie polegać będzie na poszerzeniu obiektu mostowego i kontynuacji ścieżki pieszo-rowerowej wybudowanej w ramach inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej Konin – Rudzica”.

fot. facebook/Gmina Kramsk

  • Budowa mostu w Biechowach coraz bardziej realna. Umowa podpisana

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Z czego będzie wykonany ten most że 90mln zł to pochłonie ?
Dodano: 12.12.2020 12:42    Przez: Maciej Schmidt
Cena jest wraz z drogami dojazdowymi do drogi krajowej 92.
Dodano: 13.12.2020 10:23    Przez: R
avatar Kontynuacja ścieżki rowerowej na moście w Rudzicy za 4 mln. złotych, to jak za darmo. Konin przyjazny wykonawcom, "tu płynie kasy potok'.
Dodano: 13.12.2020 09:54    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.