LM.plSportW ósemkę postawili się Liderowi. Bramka w ostatnich sekundach

W ósemkę postawili się Liderowi. Bramka w ostatnich sekundach

34:35 przegrał Hagard Strzałkowo wyjazdowe spotkanie z Liderem Swarzędz. Nie dość, że strzałkowianie musieli rywalizować w ósemkę, to jeszcze podczas meczu kontuzji doznał Daniel Górecki.

W sobotę Hagard Strzałkowo mierzył się na wyjeździe z Liderem Swarzędz, czołowym zespołem III ligi. Do Swarzędza strzałkowianie pojechali w zaledwie ósemkę. Na dodatek w ciągu spotkania doznali dwóch kolejnych osłabień - kontuzji doznał Daniel Górecki, a w 46. minucie boisko po karach opuścić musiał Dominik Nawrocki.

Mimo tych problemów Hagard rywalizował z Liderem jak równy z równym. W osiemnastej minucie goście wyszli nawet na prowadzenie 12:7, ale późniejsze kary Dominika Nawrockiego i Jarosława Rogalskiego spowodowały, że gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 24. minucie był już remis 13:13, a pierwszą połowę minimalnie wygrał Lider 16:15.

Druga połowa była równie wyrównana, przez długi czas zespoły grały bramka za bramkę. W 52. minucie Hagard wyszedł na prowadzenie 30:27 po trzech bramkach z rzędu Daniela Góreckiego. Gospodarze wyrównali dopiero w 59. minucie i mecz rozstrzygał się w końcówce. Najpierw ponownie na prowadzenie wyszedł Hagard. W ostatniej minucie Lider dwukrotnie trafił do siatki gości - najpierw wyrównanie z rzutu karnego zapewnił Bartosz Kuraś, a w ostatnich sekundach decydującą bramkę zdobył Maciej Majchrzak. Lider Swarzędz zwyciężył 35:34.

- Zagraliśmy dziś doskonałe zawody, niestety w ostatnich sekundach tracimy bramkę i przegrywamy. Kapitalny mecz w bramce rozegrał Hubert Rogalski, ale bez dwóch zdań na wielkie słowa uznania i podziwu zasługuje cała ósemka, która udała się na mecz do Poznania. Chłopaki pokazali się z jak najlepszej strony na parkiecie, nie zasłużyliśmy na porażkę, ale też zapewniamy, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Mamy kryzys kadrowy, znajdziemy na to rozwiązanie i włączymy rajdowy bieg - podsumował mecz na swoim profilu FB Hagard Strzałkowo.

Zespół ze Strzałkowa zajmuje obecnie ósme, ostatnie miejsce w tabeli III ligi.

Lider Swarzędz - Hagard Strzałkowo 35:34 (16:15)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski - Kamil Kaczmarek (11), Daniel Górecki (6), Dominik Nawrocki (6), Sebastian Bagrowski (3), Bartosz Grabowski (1), Jarosław Rogalski (7), Michał Zerner.