Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17130) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Turek. Dwaj mężczyźni zatrzymani za rozbój. Grozi im więzienie

Dodano: 15.12.2020 11:55

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat zatrzymani przez policjantów kryminalnych z Turku.

Podejrzewani są o dokonanie rozboju i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na innym mężczyźnie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Policjanci kryminalni z Turku zatrzymali dwóch mężczyzn wieku 25 i 28 lat, mieszkańców powiatu tureckiego. Podejrzewani są o to, że w listopadzie dokonali rozboju.

W trakcie policyjnych czynności ustalono, że grożąc mężczyźnie pobiciem zażądali wydania pieniędzy. Gdy ich nie otrzymali pobili mężczyznę i zabrali mu motorower wartości 5 tyś zł. W kolejnym dniu gdy pokrzywdzony chciał odzyskać swój motorower i gdy przyszedł do 25-latka został przez niego dotkliwie pobity. Dodatkowo mężczyzna zażądał od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, a gdy ich nie otrzymał groził mu pozbawieniem życia jeśli ich nie przyniesie.

Mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania u 25-latka funkcjonariusze ujawnili niewielką ilość środków odurzających. W toku prowadzonego postępowania 25-letni mężczyzna usłyszał zarzut za dokonanie rozboju, za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i jeden zarzut za posiadanie środków odurzających. Natomiast 28-letni mężczyzna usłyszał zarzut za dokonanie rozboju.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Fot. KPP w Turku 

 

  • Turek. Dwaj mężczyźni zatrzymani za rozbój. Grozi im więzienie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Turek,   rozbój,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gdyby ludzie byli chrześcijanami, taka formacja mundurowa jak Policja nie byłaby potrzebna, no ale tym światem rządzi szatan i zdecydowana większość ludzi należy do niego.
Dodano: 15.12.2020 16:28    Przez: Człowiek
Chrześcijanin nie rozrabia, nie łamie prawa, żyje zgodnie z przykazaniami Bożymi, tzn kocha Boga i ludzi.
Dodano: 15.12.2020 16:46    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.