Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17898) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (0)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)

Koło. Policjanci i pracownicy sanepidu kontrolują warunki sanitarne

Dodano: 16.12.2020 12:25

Kolscy policjanci z pracownikami Inspekcji Sanitarnej kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych w sklepach oraz galeriach handlowych.

Sprawdzają czy obsługa sklepów i klienci przestrzegają obowiązujących zasad i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W związku z tym policjanci i pracownicy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kole sprawdzali, czy w sklepach przestrzegane są obostrzenia. Wspólnie kontrolowali między innymi dostępność płynów do dezynfekcji, prawidłowe oznakowanie w placówkach handlowych, zasady zachowania dystansu społecznego, dopuszczalne liczby klientów. Ponadto policjanci i inspektorzy zwracali uwagę na obowiązek zakrywania ust i nosa przez personel sklepów i kupujących.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w galeriach handlowych mogą przebywać klienci z zachowaniem reżimu sanitarnego. W sklepach powyżej 100 m² może przebywać jedna osoba na 15 m² powierzchni i 1 osoba na 10 m² w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach, jak również w kolejkach pomiędzy klientami, istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Do tego zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcja.

KPP w Kole 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło policja,   sanepid,   kontrole w sklepach,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Z bloczkami mandatowymi w rękach szukają kogoś do ustrzelenia jak na polowaniu ? Oni to potrafią, tylko karać.
Dodano: 16.12.2020 16:17    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.