Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17781) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Prezydent przejmuje synagogę, radny pisze "do szuflady" 

Dodano: 16.12.2020 14:31

Można rozmawiać o miejskich sprawach ponad podziałami. Zabytki Konina były tematem programu „Nic się nie dzieje?”.

O przejęciu przez miasto synagogi mówił z satysfakcją prezydent Konina – Piotr Korytkowski. Działania miasta w tym zakresie wspierał Krystian Majewski, radny z opozycyjnego klubu PiS. Goście mówili o kulturalnych planach na synagogę i Dom Zemełki, który wkrótce zostanie rozbudowany. Radny Krystian Majewski zadeklarował kameralne spotkanie autorskie, bowiem jak się okazuje pisze „coś do szuflady”.

To o zabytkach, które uda się uratować i przysposobić do nowych funkcji. Było także o innych zabytkowych obiektach, które tak jak kamienica Stefanii Esse znalazła się w sytuacji „bez wyjścia” i niestety jest powodem wielu problemów. Wspomniana została także willa Reymonda, której losy jeszcze nie zostały przesądzone. Niech żywi więc nie tracą nadziei! A w programie prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o konińskich zabytkach... na ten moment. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nic się nie dzieje,   zabytki,   synagoga,   Krystian Majewski,   Piotr Korytkowski,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy ma pieniądze na ten zakup?A może to my kupujemy tonąc w długach?"GOSPDARKA GŁUPCZE" chciałoby się zakrzyknąć z przerażeniem.Tylko wiem ,że Pan Prezydent ma w nosie długi,przemysł i Was moi mili koninianie.
Dodano: 16.12.2020 16:47    Przez: p***rnese tu
Zamek!. Odbudujmy tam Polski zamek, a nie żydowski budynek zbudowany z cegieł po zamku. Żydzi nawet nie chcieli w to inwestować a znalazły się jakieś dziwne osoby, które ponownie to promują. Każdy chętnie zobaczy zamek a synagogą nawet żydzi się nie interesują. Zbierzmy podpisy czy coś. Kto może pomóc, skoro jest to z powrotem nasze.
Dodano: 16.12.2020 16:48    Przez: Ba Ko
Ratujmy nasze polskie zabytki, a nie obce nam kulturowo.
Dodano: 16.12.2020 15:57    Przez: Człowiek
Uważaj bo przypną Ci łatkę antysemity,faszysty i obwinią za holokaust.
Dodano: 16.12.2020 16:52    Przez: p***rnese tu
Są w Polsce a i w Koninie też, tacy co by ratowali tylko ruiny pożydowskie, zaś polskie zabytki obracające się w ruinę ich nie obchodzą i to jest przykre. Czy to są Polacy ?
Dodano: 16.12.2020 17:06    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Ratujmy nasze polskie zabytki, a nie obce nam kulturowo.
Dodano: 16.12.2020 15:57    Przez: Człowiek
avatar W określonych kręgach mówi się, że Panu Prezydentowi należą się wielkie brawa i coś więcej. Nie domyślam się co oznacza "coś więcej", ale to pewnie coś istotnego.
Dodano: 16.12.2020 23:05    Przez: Józef Bąk
avatar Wesołych Świątecznych Przejęć życzę Panu Prezydentowi.
Dodano: 16.12.2020 23:15    Przez: Józef Bąk
Czy ma pieniądze na ten zakup?A może to my kupujemy tonąc w długach?"GOSPDARKA GŁUPCZE" chciałoby się zakrzyknąć z przerażeniem.Tylko wiem ,że Pan Prezydent ma w nosie długi,przemysł i Was moi mili koninianie.
Dodano: 16.12.2020 16:47    Przez: p***rnese tu
Zamek!. Odbudujmy tam Polski zamek, a nie żydowski budynek zbudowany z cegieł po zamku. Żydzi nawet nie chcieli w to inwestować a znalazły się jakieś dziwne osoby, które ponownie to promują. Każdy chętnie zobaczy zamek a synagogą nawet żydzi się nie interesują. Zbierzmy podpisy czy coś. Kto może pomóc, skoro jest to z powrotem nasze.
Dodano: 16.12.2020 16:48    Przez: Ba Ko
Uważaj bo przypną Ci łatkę antysemity,faszysty i obwinią za holokaust.
Dodano: 16.12.2020 16:52    Przez: p***rnese tu
avatar Do @ Ba Ko: - Obecny wojewoda za przypieczętowanie zgody na budowę zamku w Stobnicy, został pozbawiony właśnie urzędu. Myślisz, że gdyby Koninianie zechcieli zburzyć synagogę i w to miejsce postawić zamek - to przeszło by to bez echa? (pomijając fakt, iż nie ma miejsca na budowę takowego zamku, bo trzeba by i kamienice na placu Zamkowym wyburzyć, - a część z nich powstała z cegieł z zamkowych murów).
Dodano: 16.12.2020 17:26    Przez: Pulsar71
Przypominam że już był taki co chciał odbudowywać zamki kazimierzowskie i nic z tego nie wyszło.Dbajmy o zabytki które można uratować.Synagoga to również nasza historia. To część naszej kultury i tożsamośći.
Dodano: 16.12.2020 20:46    Przez: Eugeniusz Wiwacz
Eugeniusz wiwacz icek - naszej kultury? Chyba Twojej. Za 20 lat żydzi wyciagna po to łapy że za darmo im sie należy, zaniedbaja ponownie, opuszcza,, sprzedadzą miastu i znowu za darmo dostaną. Przyjęliśmy Was do kraju a cała Europa Was wyganiala. A Wy chcieliscie nas sprzedac ruskim i niemcom zeby miec swój kraj. Łapy precz od Konina. Na wojnie zginęło wiecej Polaków niż żydów. Stracilismy kraj po wojnie a wy zyskaliacie izrael i okupujecie Palestyńczyków. Oddajcie nam kasę na zamek!
Dodano: 17.12.2020 07:49    Przez: Ba Ko
Są w Polsce a i w Koninie też, tacy co by ratowali tylko ruiny pożydowskie, zaś polskie zabytki obracające się w ruinę ich nie obchodzą i to jest przykre. Czy to są Polacy ?
Dodano: 16.12.2020 17:06    Przez: Człowiek
Człowiek: po co głupiemu rozum!
Dodano: 16.12.2020 17:55    Przez: Felek Stankiewicz
150 milionów długu KOnina, kto za to zapłaci? dług długiem POganiany, banksterzy z PO będą zarabiać na mieszkancach