Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17781) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Narodowa Kwarantanna zaraz po świętach Bożego Narodzenia

Dodano: 17.12.2020 15:31
Źródło: LM.pl

Od 28 grudnia obowiązywać będzie narodowa kwarantanna. Taką decyzję ogłosił minister zdrowia – Adam Niedzielski.

Jeszcze do świąt Bożego Narodzenia można korzystać z galerii handlowych i swobodnie się przemieszczać. Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. W tym czasie jak poinformował minister Adam Niedzielski, zamknięte zostaną hotele (czynne tylko dla medyków i hotele pracownicze), stoki, restauracje i centra handlowe (poza sklepami spożywczymi i drogeriami).

- Zbliża się Sylwester i chcemy wprowadzić zakaz i ograniczenia w przemieszczaniu się od 31 grudnia, godz. 19.00 do 1 stycznia, godz. 6.00 – mówi Adam Niedzielski. - Wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy kto będzie się wyłamywał z obostrzeń bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich z otoczenia. Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień – dodaje.

Wszyscy, którzy po 28 grudnia wjadą na terytorium Polski będą musieli przejść 10 dni kwarantanny.

fot. KPRM

  • Narodowa Kwarantanna zaraz po świętach Bożego Narodzenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ano chcieliście pisu...
Dodano: 17.12.2020 16:47    Przez: Miki
Moc Sylwestrowa teraz to nabiera innego znaczenia- Moc Sylwestrowa z kwaranntaną narodową i godziną policyjną... nie ma jak to zrobić Sylwester Narodowy...!!! W PRL-U znoszono godzinę policyjną w Sylwestra, a PIS znowu chce upodlić Polaków i wprowadza godzinę policyjną w Sylwestra...- gdzie sens i logika, do tej pory ludzie się spotykają na domówkach obchodząc imieniny, urodziny itd. i się nie zakażają( coraz mniejsza liczba zakażonych), ale nagle od 28.12- 17.01. wszyscy będziemy bardziej podatni na zakażenia- to po prostu jest początek tego, aby później wprowadzić przymusowe szczepienia- moje przepowiednie się sprawdzają... Czarne Słońce idzie na całość- Ludzkość musi być wyszczepiona, a dlaczego(?) to już wiadomo przecież od dawna i nie chodzi tu o Covid...!!! W przyszłym roku to dopiero będzie Armagedon...!!!
Dodano: 18.12.2020 06:16    Przez: Wiedźma
PISuarskie wałkarstwo znowu wprowadza zakaz niezgodny z konstytucją. Mam nadzieję że Kaczyński i reszta przestępców szybko zostanie skazana i osadzona w celach
Dodano: 18.12.2020 07:43    Przez: ***** ***

KOMENTARZE

ano chcieliście pisu...
Dodano: 17.12.2020 16:47    Przez: Miki
avatar ABSURD! Jako pierwszą zaszczepiono młodą czarnoskórą kobietę w żydowskim szpitalu.
Dodano: 18.12.2020 15:53    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar AFERA! Pielęgniarka MDLEJE KWADRANS PO SZCZEPIONCE na Covid-19! Szpital: To nie przez szczepionkę (WIDEO)
Dodano: 18.12.2020 15:55    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Czy Bergoglio przyjmie szczepionkę dzieci zamordowanych przez firmę Pfizer?
Dodano: 18.12.2020 16:29    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Cytaty dot. szczepionek (od lekarzy, naukowców i oficjalnych źródeł)
Dodano: 18.12.2020 16:31    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Chcieliśmy PiS u i bardzo dobrze. Przynajmniej godzinę policyjną będziemy mieli 12 godzin, a nie codziennie jak Francuzi, czy narodową kwarantannę jak Holandia. Poza tym już dosyć tych sprzeciwów tej Unii, jesteśmy w UE i musimy się podporządkować Europie
Dodano: 19.12.2020 00:16    Przez: Stary Ch...j
avatar Amerykanie zwrócili Pfizerowi kilka tysięcy szczepionek.
Dodano: 19.12.2020 11:17    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Pilne! Jest lek blokujący zakażanie koronawirusem w ciągu 24 godzin.
Dodano: 17.12.2020 20:40    Przez: bąbel cyrkowiec
"Molnupirivar", wczoraj wieczorem podawali w mediach, no to po co te ceregiele z tą turecką szczepionką od Ugura Sahina, która jest droga i musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze -70 stopni.
Dodano: 18.12.2020 12:29    Przez: Człowiek
Moc Sylwestrowa teraz to nabiera innego znaczenia- Moc Sylwestrowa z kwaranntaną narodową i godziną policyjną... nie ma jak to zrobić Sylwester Narodowy...!!! W PRL-U znoszono godzinę policyjną w Sylwestra, a PIS znowu chce upodlić Polaków i wprowadza godzinę policyjną w Sylwestra...- gdzie sens i logika, do tej pory ludzie się spotykają na domówkach obchodząc imieniny, urodziny itd. i się nie zakażają( coraz mniejsza liczba zakażonych), ale nagle od 28.12- 17.01. wszyscy będziemy bardziej podatni na zakażenia- to po prostu jest początek tego, aby później wprowadzić przymusowe szczepienia- moje przepowiednie się sprawdzają... Czarne Słońce idzie na całość- Ludzkość musi być wyszczepiona, a dlaczego(?) to już wiadomo przecież od dawna i nie chodzi tu o Covid...!!! W przyszłym roku to dopiero będzie Armagedon...!!!
Dodano: 18.12.2020 06:16    Przez: Wiedźma
PISuarskie wałkarstwo znowu wprowadza zakaz niezgodny z konstytucją. Mam nadzieję że Kaczyński i reszta przestępców szybko zostanie skazana i osadzona w celach
Dodano: 18.12.2020 07:43    Przez: ***** ***
avatar Najpierw trzeba by sprawdzić czy ustawa określająca Stan epidemiczny jest w ogóle zgodna z konstytucją????? Poza tym należałoby sprawdzić, czy cała Europa nie łamie swoich konstytucji, bo poszczególne kraje wprowadzają dużo gorsze lub podobne obostrzenia niż Polska. Poza tym w Polsce nie jest jeszcze najgorzej, tysiące ludzi łamią bezkarnie obowiązujące rozporządzenia, korzystają z prawa do manifestacji nie zważając na nic....są kraje w Europie gdzie tak by się to nie skończyło.
Dodano: 19.12.2020 09:09    Przez: Stary Ch...j
Odrobina wyrzeczeń dla naszego dobra, czyż nasze zdrowie nie jest najważniejsze ?
Dodano: 18.12.2020 12:32    Przez: Człowiek
Czy powitanie Nowego Roku musi upływać w hulankach i swawolach, w litrach alkoholu wtłaczanego do naszych żołądków, czy nie lepiej z umiarem i w spokoju, dziękując Bogu za Stary Rok i prosząc o błogosławieństwo na Nowy Rok ?
Dodano: 18.12.2020 12:42    Przez: Człowiek
Człowiek przez Boga został stworzony do wolności, wolność człowiekowi jest przypisana od początku istnienia życia ludzkiego na ziemi, a więc każde ograniczenie wolności przez władzę rodzi zrozumiały sprzeciw.
Dodano: 18.12.2020 16:22    Przez: Człowiek
Jest prawo Boże i prawo ludzkie, z prawem Bożym się nie dyskutuje, co do prawa ludzkiego możemy mieć wątpliwości i się z nim nie zgadzać, tym bardziej, kiedy ogranicza nasze swobody.
Dodano: 18.12.2020 16:26    Przez: Człowiek
avatar Co z tą praworządnością w Europie??? Francja ma godzinę policyjną od wielu dni, ograniczając wolności obywatelskie swoich obywateli. Czesi po raz trzeci zamykają kraj. Niemcy zamknęli gospodarkę.... Co z tą praworządnością???
Dodano: 19.12.2020 09:13    Przez: Stary Ch...j
avatar Dla sympatyków PO, KO każdy łamie praworządność i zagraża demokracji kto ma odmienne poglądy, kto wygrywa demokratyczne wybory oprócz ich POlityków. Podejrzewam, że Wałęsa oraz " okrągły stół" nigdy by nie puścili takiej ordynacji wyborczej w Polsce, gdyby wtedy wiedzieli, że partie konserwatywne dzięki niej uzyskają samodzielne rządy na osiem lat....