Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18114) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Radni Solidarnej Polski budują nam stadion. Oby nie tak, jak dworzec [FELIETON]

Dodano: 19.12.2020 13:12
Źródło: LM.pl

Od kilku miesięcy Jacek Kubiak i Robert Popkowski, radni Solidarnej Polski, chwalą się pozyskaniem środków na przebudowę stadionu w Koninie. We wrześniu ich polityczny kolega, Janusz Kowalski, zapowiadał budowę dworca. Do dziś nie ruszyła.

- Trójka wytrwałych dopięła swego - budowa stadionu rusza - ogłosił z dumą radny wojewódzki Robert Popkowski z Solidarnej Polski wraz z radnym miejskim Jackiem Kubiakiem (też z Solidarnej Polski) i konińskim kibicem Wojtkiem Ruminkiewiczem (nie z Solidarnej Polski, ale solidarnie Solidarną Polskę wspierającym). Cała trójka tę dobrą nowinę ogłasza od kilku dobrych miesięcy. Na czym ta wytrwałość panów miała polegać - nie wyjaśniają. No chyba, że na wytrwałym nagrywaniu filmów na FB.

Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, w komentarzu pod tym filmem zauważył, że panowie wiele w tej sprawie nie zrobili. I jak z naszą konińską władzą zgadzać się nie lubię, tak w tym przypadku muszę. Projekt przebudowy stadionu przygotowało miasto. Wniosek do Ministerstwa Sportu o środki z programu na inwestycje o szczególnym znaczeniu dla sportu, złożyło miasto. Ministerstwo żadnych środków jeszcze nie przyznało, wniosek czeka na rozpatrzenie, a prace, które już się rozpoczęły, najpierw wykonywali swoimi siłami pracownicy MOSiR, a teraz zewnętrzna firma, ale za pieniądze z budżetu miasta.

Radni i sympatycy Solidarnej Polski swój sukces głoszą, jak można mniemać, bo te środki, których Konin jeszcze nie dostał, ale może dostanie, ministerstwo przyzna właśnie dzięki nim. Czy tym samym radny Popkowski, radny Kubiak i kibic Ruminkiewicz wprost przyznają, że nie liczy się procedura konkursowa, a tylko kto ma jakie znajomości w rządzie? Że nie liczy się merytoryczna wartość składanych projektów, tylko kto, jak i co w ministerstwie wychodzi? Ostatnio Solidarnej Polsce z rządem Mateusza Morawieckiego trochę nie po drodze, stąd może taka wolta przeciwko własnemu obozowi? 

Radni Solidarnej Polski budują nam więc stadion. Oby poszło im lepiej, niż budowanie nowego dworca. W połowie września do Konina przyjechał Janusz Kowalski, wtedy sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, też z Solidarnej Polski, więc kolega radnych Kubiaka i Popkowskiego. Kto tego pana nie kojarzy - w ostatnich dniach zasłynął z hasła: ,,Weto albo śmierć". Weta ws. unijnego budżetu nie ma, pan Kowalski nadal żyje (na szczęście, bo mu źle nie życzę).

To by całkiem zgrabnie podsumowywało jego postrzeganie rzeczywistości, ale mamy też świetny przykład z własnego podwórka. Na wrześniowej konferencji prasowej (notabene solidarnie, w asyście radnych Popkowskiego i Kubiaka, kibica Ruminkiewicza tym razem zabrakło) sekretarz Kowalski zapewniał, że PKP we wtorek, 15 września, podejmie decyzję o ,,formule współpracy z inwestorem prywatnym" (czyli spółką Dekada) przy budowie nowego dworca.

Mamy 19 grudnia, 95 dni później, a decyzji PKP dalej nie ma. Budowa dworca nie ruszyła. Sekretarz Kowalski nie jest już odpowiedzialny za państwowe koleje, zaczął natomiast być bohaterem internetowych memów po swoim haśle w stylu Rejtana. Teraz jego koledzy z partii pracujący w Ministerstwie Sprawiedliwości zajęli się walką z fake newsami w mediach społecznościowych. Oby tylko nie zablokowali kont pana Janusza, z chęcią będę słuchał jego kolejnych niespełnionych obietnic.

I tak nam ta Solidarna Polska Konin przebudowuje. Jest tak dobrze, że aż rząd nie przyznał Koninowi, podobnie jak wielu innych ośrodkom rządzonym przez Koalicję Obywatelską, żadnych pieniędzy z ostatniego naboru w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie ma potrzeby, radni Solidarnej Polski poradzą sobie i bez tych środków. Filmy na FB i konferencje prasowe wiele nie kosztują. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rząd dysponuje pieniędzmi Polaków, nie działaczy PiS. To nie PRL i nie PZPR, zapominacie się, towarzysze.
Dodano: 19.12.2020 13:54    Przez: Jakub Wawrzecki
Sugerujesz zatem korupcje polityczną. Cudownie. Prawdziwy działacz PiS z ciebie. Wiesz, że szkodzisz tej partii?
Dodano: 19.12.2020 13:54    Przez: Jakub Wawrzecki
Pan Popkowski "zna" się na wszystkim, nawet na parkach narodowych (Rada Naukowa WPN), chociaż jako jedyny nie miał przed nazwiskiem mgr, zna się na strażach pożarnych, którym "daje", a to wąż, a to sikawkę z nieswojego, a teraz chce załatwić dla Konina stadion. Pan Kubiak nie zna się na niczym i tak niech zostanie. Pan Ruminkiewicz, to już jest inna para kaloszy...! Brakuje mi tu jeszcze dwóch nazwisk i na tym można zakończyć! Nie ma dworca, to i nie będzie stadionu. Pan Kowalski jest w niełasce i teraz to może załatwić stół z piłkarzykami panu Kubiakowi, żeby mógł się pobawić wieczorową porą z panem Popkowskim.
Dodano: 19.12.2020 19:01    Przez: Felek Stankiewicz
Kolejne puste słowa , kolejna próba promowania Solidarnej Polski . Dla mieszkańców ważne są czyny a nie puste czy , też tanie słowa bez pokrycia ..!! Chłopaki są za mali , a tym bardziej z showmenem konińskim , który również nic nie zrobił dla Konina . Bardzo słabo i kieski wizerunek chłopaki , to się nie sprzeda . Nie na tym poziomie, ludzie ąz tak nie są ciemni ... Może panowie spróbujcie coś ugrać na terenach zza Buga i wciskać ciemnotę po raz kolejny .... Zwijacie się ze swoim słabym marketingiem panowie ... Słaba obsada i do tego showmen koniński ha ha ha ....
Dodano: 19.12.2020 13:50    Przez: bogota
Dobrze, że w Koninie nie rządzi PiS i że nie ma miejskiej pustyni, bo przy takich tuzach intelektu mogłoby zabraknąć piasku.Szczerze mówiąc obawiam się o Wielkopolski Park Narodowy, bo tam też '' specjaliści '' od magistra Ziobry roztaczają swój radosny urok. Biedna Polska.
Dodano: 19.12.2020 17:49    Przez: Alfred Michalczyk

KOMENTARZE

Gdyby Koninem rządził przedstawiciel PiS-u, sytuacja miasta byłaby zupełnie inna, a tak to mamy co mamy.
Dodano: 19.12.2020 13:45    Przez: Człowiek
Sugerujesz zatem korupcje polityczną. Cudownie. Prawdziwy działacz PiS z ciebie. Wiesz, że szkodzisz tej partii?
Dodano: 19.12.2020 13:54    Przez: Jakub Wawrzecki
.... uf na szczęście to tylko gdybanie ....!!!
Dodano: 19.12.2020 16:27    Przez: sarna
Dobrze, że w Koninie nie rządzi PiS i że nie ma miejskiej pustyni, bo przy takich tuzach intelektu mogłoby zabraknąć piasku.Szczerze mówiąc obawiam się o Wielkopolski Park Narodowy, bo tam też '' specjaliści '' od magistra Ziobry roztaczają swój radosny urok. Biedna Polska.
Dodano: 19.12.2020 17:49    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Wczoraj w PZPR dzisiaj w Solidarnej jak to fajnie tworzyć komunę i socjalizm od nowa.
Dodano: 19.12.2020 18:25    Przez: Hans Gruber
avatar Nie przebiją zakupu synagogi, choćby meczet wybudowali!!! Nie trafili w pragnienia i oczekiwania mieszkańców Konina. Nawet jak im się uda, będzie to sprzeczne z interesem zarządzających miastem. Powinni pozyskiwać środki na rewitalizację naszej synagogi i wtedy zachwyt, brawa i może „coś więcej”. W dalszym ciągu nie domyślam się co oznacza „coś więcej” i dlaczego jest to bardzo istotne.
Dodano: 20.12.2020 07:06    Przez: Józef Bąk
avatar „Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina” nie zgadza się z naszą konińską władzą? Przeszedł sam siebie i jest w opozycji do siebie? Człowiek o wielu twarzach i alternatywnym ego? Tośmy się fonomenu w Koninie doczekali.
Dodano: 20.12.2020 07:14    Przez: Józef Bąk
avatar Na LM-ie lepiej niż w TVN-ie. autor: Bartosz Skonieczny ujawnił całą prawdę i tylko prawdę. Brawo. Brawo. Brawo. Brawo. Może Pan liczyć na „coś więcej”, a ja w dalszym ciągu nie domyślam się co oznacza „coś więcej” i dlaczego jest to bardzo istotne.
Dodano: 20.12.2020 07:26    Przez: Józef Bąk
avatar Nawiasem mówiąc, PO co tu większy dworzec skoro Pan Prezydent Korytkowski nie doprowadził do zamknięcia przejazdów kolejowych na Rumiankowej i Staromorzysławskiej? Czyżby zapomniał? Z tego powodu nigdy nie doczekamy szybkiej kolei.
Dodano: 20.12.2020 07:59    Przez: Józef Bąk
avatar Zapewne w trosce o integrację mieszkańców, Pan Prezydent Korytkowski wyklucza osoby niepełnosprawne, starsze i i nie posiadające auta z Niesłusza. Co Oni mu zawinili? Czy to zemsta za wybory, brak bezgranicznej lojalności a może tylko bezmyślność?
Dodano: 20.12.2020 10:47    Przez: Józef Bąk
avatar 15 grudnia 2007 roku ówczesna władze Konina z wielką pompą „otworzyły’ przeprawę przez Wartę. Czyżby kontynuatorzy efektywnego zarządzania miastem zapomnieli o swoim sukcesie? Może ktoś pamięta ile trwała budowa i jak długo już ten szczyt myśli technicznej jest naprawiany? Rozumiem synagoga, ale o takiej rocznicy nie pamiętać?
Dodano: 20.12.2020 10:55    Przez: Józef Bąk
Mieszkańcy Konina, poprzez swój błędny wybór przy urnach wyborczych sprawili to, że miasto będzie się zwijało a nie rozwijało. Niestety.
Dodano: 19.12.2020 13:47    Przez: Człowiek
Człowieku nie ośmieszaj się.
Dodano: 19.12.2020 17:50    Przez: Alfred Michalczyk
Nie może Konin liczyć na pomocną dłoń rządu, który się totalnie krytykuje.
Dodano: 19.12.2020 13:48    Przez: Człowiek
Rząd dysponuje pieniędzmi Polaków, nie działaczy PiS. To nie PRL i nie PZPR, zapominacie się, towarzysze.
Dodano: 19.12.2020 13:54    Przez: Jakub Wawrzecki
To ,że ma Pan zasmucające braki edukacyjne, to już do mnie dotarło ale, że śni się Panu powrót PRL-u, to mnie Pan zaskoczył.
Dodano: 19.12.2020 17:52    Przez: Alfred Michalczyk
Kolejne puste słowa , kolejna próba promowania Solidarnej Polski . Dla mieszkańców ważne są czyny a nie puste czy , też tanie słowa bez pokrycia ..!! Chłopaki są za mali , a tym bardziej z showmenem konińskim , który również nic nie zrobił dla Konina . Bardzo słabo i kieski wizerunek chłopaki , to się nie sprzeda . Nie na tym poziomie, ludzie ąz tak nie są ciemni ... Może panowie spróbujcie coś ugrać na terenach zza Buga i wciskać ciemnotę po raz kolejny .... Zwijacie się ze swoim słabym marketingiem panowie ... Słaba obsada i do tego showmen koniński ha ha ha ....
Dodano: 19.12.2020 13:50    Przez: bogota
Każdy w swoim życiu ma prawo błądzić, również POlitycy PO w Koninie, ale też mają możliwość nawrócenia się ze swojej błędnej drogi POlitycznej i przejścia na drogę prawą Prawa i Sprawiedliwości, a wtedy Konin rozkwitnie. Na "Dobre zmiany" nigdy nie jest za póżno.
Dodano: 19.12.2020 13:53    Przez: Człowiek
PiS=PZPR. Matka-Partia zawsze przygarnie... Jakie to żałosne... Czasami się zastanawiam, czy to nie jest aby prześmiewcze, to, co piszesz...
Dodano: 19.12.2020 13:55    Przez: Jakub Wawrzecki
Jakubie Wawrzecki jak miło ze mną dyskutujesz i nie ubliżasz mi jak Alfred Michalczyk, zatem pozdrawiam cię. A tak na marginesie zapytam, czy pracujesz w Magistracie i jesteś prawą ręką Pana Prezydenta ?
Dodano: 19.12.2020 14:09    Przez: Człowiek
W przyszłym roku pisowska hołota znowu wesprze dwoma miliardami złotych z podatków uczciwych ludzi swoją reżimową tubę zwaną TVPiS .Co ty na to Mussolini,cieszysz się ?
Dodano: 19.12.2020 15:10    Przez: zwisnapis
Niestety, dla Ciebie, bo nie trafiłeś, nie pracuję w Urzędzie. Natomiast tak, uważam, że Prezydent Korytkowski dobrze pracuje dla Konina.
Dodano: 19.12.2020 15:29    Przez: Jakub Wawrzecki
Oni mają przynajmniej nazwiska i jak coś sknocą, to będzie wiadomo kto. A o Panu wiemy jedno : anonim.
Dodano: 19.12.2020 17:53    Przez: Alfred Michalczyk
Zastanawiam się, kto kryje się pod pustosłowiem ''Człowieka''. Czasami odnajduje tu rozwlekłość stylu pewnego kandydata na prezydenta innym razem brak poczucia humoru jednego z mniej znaczących radnych tzw. ''prawicy'' A może to praca zbiorowa ? Bardziej mnie to bawi niż intryguje.
Dodano: 19.12.2020 21:19    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Zastanawia się Pan, ale wcale to Pana nie intryguje???
Dodano: 20.12.2020 09:17    Przez: Stary Ch...j
Autor artykułu to chyba nie zna rzeczywistości , z jakiej racji PiS ma dawać na zadluzone przez PO miasto przypomnę 150 milionów KOlesie narobiło długów, a teraz ma rząd dać ? Opozycji totalnej ? Może autor przypomni co udało się zrobić za rządów Tuska , a może w czym przedłużył się miastu POseł Nowak poza donosami na obywateli? PiS dał choćby na drogi mimo że rządzi oPO zycja totalna w mieście i tylko krytykuje rząd, prezes pwik i mpec po 600 tyś z naszych POdatków, pieniądze są ale tylko dla KOlesi
Dodano: 19.12.2020 15:02    Przez: Obywatel
Nie operowałbym zadłużeniem, bo można wytknąć gigantyczne zadłużenie Polski za rządów PiS. Tylko w tym roku będzie to ponad 300 mld, blisko 400 mld (szczegóły poznamy z początkiem 2021). Suma zadłużenia przekracza już 60%, a tylko dlatego tego nie widać, bo wrzucono to w rozmaite fundusze itp itd. Zadłużenie Konina trzyma się limitu. A zauważę, że rząd PiS zabrał samorządom wpływy z podatków (które zmniejszył PIT) i wciąż nie daje pełnej subwencji oświatowej. Rząd też, jak i poprzednie, nie chce przejąć dróg krajowych w granicach miasta, podobnie mostów i wiaduktów. To obciąża samorządowej budżety, także koniński. A jednocześnie wszyscy mają jakieś oczekiwania... Tym niemniej, obecna władza Konina oszczędnie gospodaruje pieniędzmi publicznymi, co widać w budżecie. Bądźmy obiektywni!
Dodano: 19.12.2020 15:34    Przez: Jakub Wawrzecki
Panie Warzecki nie sugerowałbym jakiegoś ukrywania długu przez PIS skoro nie ma Pan o tym pojęcia w cyt. w rozmaite fundusze, prawda jest taka że co miesiąc zadłużenie miasta wrasta a KOlesie w spółkach miejskich kasują olbrzymie pieniądze za swoje "usługi" oczywiście na rzecz miasta :-) proszę zerknąć na oświadczenia majątkowe 500 -600 tyś złotych, w urzędach nagrody i premia, wynagrodzenia zasadnicze przebijają kominy płacowe, rosną też opłaty na rzecz konińskich monopoli woda 40% co roku, śmieci 90% co roku, ogrzewania, za chwile będzie pan płacił za deszcz, moje zarobki tak nie rosną, najniższa krajowa też nie a tym są tłumaczone POdwyżki, bądźmy obiektywni...
Dodano: 19.12.2020 17:59    Przez: obywatel
I niech Pan panie Wawrzecki nie pisze że PIS nie dał , bo dał właśnie na remonty dróg i mostów, Konin otrzymuje też fundusze unijne w ramach różnych programów, a przecież pisowcy zasiadający w komisjach mogliby takie wnioski odrzucać, PO na pewno by tak robiła jakby w mieście rządził PIS, a tymczasem PO (prezydent i POseł Nowak) jeszcze szczuje ludzi i próbuje uprawiać wielką POlitykę (szczucie na protestach i żenujące próby przerzucenia odpowiedzialności za lata swojej nieudolności na PIS np. przy likwidacji kopalni ) zamiast skupić się na mieście i jego problemach, skoro tyle lat rządziło PO w kraju to POwinnismy mieć dynamicznie rozwijające się miasto, a co jest? POmysły jak POdnieść POdatki dla mieszkańców i szczuć że to przez PIS, bądźmy obiektywni...
Dodano: 19.12.2020 18:07    Przez: obywatel
Czyżby ''Człowiek'' to kolejne schizofreniczne wcielenie chama ''Kobrzyckiego''. ?Idą święta .Wtedy nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem. Ciekawe które w tym roku ?
Dodano: 19.12.2020 21:22    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Panie Alfredzie jakie święta?? W lewackiej Polsce powinno skończyć się z tym Bożonarodzeniowym Katolickim Ciemnogród, albo nazwać rzeczy po imieniu i świętować strojenie choinek
Dodano: 20.12.2020 09:20    Przez: Stary Ch...j
Człowiek jednak nie rozumie, jak wygląda ukryte zadłużenie za rządów PiS. Tak, wrzucanie np obligacji w różne fundusze rządowe, to ukrywanie zadłużenia, bo się nie wlicza do budżetu. Jednak te pieniądze są zadłużaniem się, tylko, że nie wprost, takie księgowe zabawy, no, powiedzmy, że w powerpoincie, tak ulubionym przez Morawieckiego, byłego prezesa WBK. Swoją drogą ma pan świadomość, że Morawiecki nie mówił prawdy, kiedy zapytano go o udzielanie kredytów frankowych przez WBK za jego prezesury? Jak mam wierzyć takiemu człowiekowi? Ale... fundusze unijne, drogi panie, tam są jasne kryteria, albo je się spełnia, albo nie. Wola działaczy PiS nie ma tu nic do powiedzenia. To się nazywaj przejrzystość i brak korupcji. Fundusze rządowe idą po uważaniu, to jest właśnie korupcja polityczna. Pan to popiera.
Dodano: 20.12.2020 11:26    Przez: Jakub Wawrzecki
ha ha ha ...same autorytety zakłamane z Solidarnej Polski
Dodano: 19.12.2020 16:03    Przez: kosa
PiS to złodzieje gdzie w tarczach podczas trwania pandemii poróżniają ludzi gdzie tylko wytypowane branże mogą dostać wsparcie finansowe a gdzie inne branże , które również mają zaległości i przechodzą trudny czas. Tak samo było przy 500 które ma dostać dziecko a które nie .Rząd dostaje dużo pieniędzy z UE na wsparcie różnych firm w czasie pandemii ale chce oszczędzić kosztem innych branż , kosztem ludzi - społeczeństwa na inwestycje w kraju pokazując coś się robi ale przecież to są za pieniądze ludzi którym się należą pieniądze na wsparcie różnych firm w czasie pandemii. Rząd w ten sposób szuka pieniędzy kosztem innych branż , które również cierpią na pandemii ale nie są uwzględniane w tarczy 6.0. Zwykłe oszustwo i okradanie społeczeństwa i tym samym osłabienie rozwoju gospodarczego bo to ludzie dzwigają ciężar rozwoju gospodarki a im się teraz zabiera , w/g rzadu obecnego inne branże mają sobie same pomóc
Dodano: 19.12.2020 16:25    Przez: diego
Manipulacja LM u w tytule "felietonu " powala. Dzisiaj są jeszcze dwa artykuły o obozie przeciwnym np: Zakup synagogi, Remont Fontanny. To jest dopiero szczyt hipokryzji i sukcesów "genialnego menadżera" Prezydenta Korytkowskiego. Może coś w tym tonie o nim?
Dodano: 19.12.2020 16:56    Przez: p***rnese tu
Dzięki rządom PiS-u Polska się rozwija i zmierza w dobrym kierunku, gdyby tak totalna oPOzycja nie przeszkadzała i nie donosiła do Berlina i Brukseli, a wspierała dobre posunięcia rządu, no ale to by musiała być konstruktywna opozycja a nie totalna.
Dodano: 19.12.2020 17:56    Przez: Człowiek
Człowieku, czyżbyś dostał czymś w głowę...? Nie licz na to, że cię zauważą i dostaniesz się do koryta! To jest schyłek i został jeden krok do przepaści.
Dodano: 19.12.2020 19:08    Przez: Felek Stankiewicz
Zastanawiam się, czy Pan sam z siebie kpi, czy Pan wie co to dyskalkulia ?
Dodano: 19.12.2020 20:26    Przez: Alfred Michalczyk
PiS swego czasu byłą totalną opozycją, donoszącą do Brukseli.
Dodano: 20.12.2020 11:27    Przez: Jakub Wawrzecki
1 z 3
123>>