LM.plWiadomościOstatni akcent szablowej rywalizacji. Srebro Matuszak w II PP

Ostatni akcent szablowej rywalizacji. Srebro Matuszak w II PP

Sylwia Matuszak jako jedyna reprezentantka KKSz Konin wywalczyła medal podczas rozgrywanego w naszym mieście II Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w szabli. Były to ostatnie zawody w tym roku.

Matuszak jesienią stawała już na podium, ale zawodów młodzieżowych podczas mistrzostw Polski. W seniorskich zawodach odkuła się dopiero w sobotę, zdobywając srebro w rozgrywanym w Koninie II Pucharze Polski. Fazę grupową przeszła bez porażki, a w fazie finałowej pokonała Julię Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:9, Zuzannę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:7 i Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:8.

W finale Matuszak mierzyła się z zawodniczką Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego - Zuzanną Cieślar. Pojedynek był bardzo wyrównany. W jego drugiej fazie koninianka dwukrotnie odrabiała straty, ale koniec końców musiała uznać wyższość Cieślar, przegrywając 13:15. Zawodniczka KKSz Konin sięgnęła jednak po srebrny medal, jedyny, jaki reprezentanci konińskiego klubu wywalczyli w sobotę.

W turnieju kobiet w czołowej ósemce znalazła się jeszcze Natalia Nowinowska. Koninianka dotarła do ćwierćfinału, przegrywając tam 7:15 z Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

W turnieju panów zawodników KKSz Konin w finale zabrakło. Dwóch otarło się o medal. W ćwierćfinale swoje pojedynki przegrali Adrian Stanisławski (11:15 z Cezarym Białeckim z Victora Warszawa) i Olaf Stasiak (9:15 z Damianem Dzwoniarskim z Szabli Brzoza). Pocieszeniem dla koninian mogła być obecność w półfinale Damiana Dzwoniarskiego, byłego zawodnika KKSz Konin. W walce o finał przegrał z Cezarym Białeckim 12:15, zdobywając jednak brązowy medal.

W finale Białecki (Victor Warszawa) spotkał się z Szymonem Hryciukiem (AZS AWF Katowice). Hryciuk walkę o złoto wygrał dość pewnie, 15:10

Był to ostatni akcent tegorocznej rywalizacji szablistek i szablistów. Do zmagań zawodnicy KKSz Konin powrócą już w nowym roku.