Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17118) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Rozbudowa ul. Kleczewskiej. Nowy termin zakończenia inwestycji

Dodano: 21.12.2020 18:02
Źródło: LM.pl

Co najmniej do 14 stycznia potrwa rozbudowa ul. Kleczewskiej. - Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że to nie jest ostateczny termin - informuje zastępca prezydenta Konina, Paweł Adamów.

Rozbudowa ul. Kleczewskiej pierwotnie miała zakończyć się w październiku. Wykonawca złożył wtedy jednak wniosek o przedłużenie terminu do 15 grudnia i miasto ten wniosek zaakceptowało. Mamy połowę grudnia, a inwestycja nie została jeszcze oddana. Jak wskazywał na poniedziałkowym posiedzeniu połączonych komisji gospodarczych miasta radny Jarosław Sidor brakuje jeszcze warstwy ścieralnej na dużych odcinkach drogi, nie powstało wciąż rondo u zbiegu ulic Kleczewskiej i Paderewskiego, brakuje też elementów zielonych.

 - Z wykonawcą przeżywamy perypetie już od pewnego czasu. Jest to trudna inwestycja - oceniał Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. Jak mówił, aktualny termin oddania inwestycji to 14 stycznia. - Będzie to zależeć od pogody. Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że to nie jest ostateczny termin.

Oprócz czynników atmosferycznych istotną kwestią przy rozbudowie ul. Kleczewskiej była pandemia koronawirusa i wprowadzone przez rząd prawo dające wykonawcom inwestycji większą elastyczność w ubieganiu się o przedłużenie terminów. Alternatywą byłoby nieprzedłużanie terminu wykonania rozbudowy. Wiązałoby się to jednak z inwesntaryzacją obecnego stanu, a następnie wyłonieniem nowego wykonawcy. Zdaniem Pawła Adamowa nie byłoby to działanie dla miasta optymalne.

Rozbudowa więc cały czas trwa i wiadomo na pewno, że nie zakończy się w tym roku. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

przeprawa miał być oddana w grudniu... tez w tym roku się nie wyrobią :-) może w grudniu przyszłego roku :-)
Dodano: 21.12.2020 18:50    Przez: obywatel
....???? co ma wspólnego pogoda ??? pomimo początku zimy mamy jutro w Koninie 10 stopni na . Wiele innych w Polsce inwestycji budowlanych są realizowane ale w Koninie władze po raz kolejny są bez silni , tak samo jak miało miejsce z odcinkiem na Okólnej -zamknięty . Powoływanie się na pogodę to żaden argument przy plusowej temperaturze gdzie nawet przy minus można budować drogi , tak jak w zachodniej Europie. To teraz w Koninie już nie będzie już żadnych inwestycji bo zakończą się fiaskiem , gdzie argumentacją Wykonawcy będzie przedłużenie terminów realizacji bo mamy pandemię. Znowu władza w Koninie budzi się z ręką w nocniku . Hmmm.... nic innego jak znowu " zostali zaskoczeni "...
Dodano: 21.12.2020 19:03    Przez: diego
avatar Kogoś to dziwi? Jaki cyrk, takie małpy. W Koninie takie i inne gorsze rzeczy to norma.
Dodano: 21.12.2020 18:17    Przez: Józef Bąk
Po raz kolejny widac slaby niedobor w obsadzeniu wladz w Koninie. Ustawieni na branie tylko kasy , przyznawania sobie duzych premii kwartalnych i rocznych z podatkow mieszkancow. Najlepiej tylko gnebic mieszkancow podwzykami podatkow
Dodano: 21.12.2020 19:11    Przez: bogota
Proponuje żeby w KBO powinien teraz być projekt , że władze w Koninie sami dokończą inwestycje na Kleczewskiej ....wiec chłopaki do magazynu odzieżowego pobrać łopaty , odzież ochronną i do roboty .... Jak nie wiecie jak Pajączek wam wytłumaczy ....nie pękajcie dacie radę .... pokuta i zabłyśniecie przy okazji wzorem wśród społeczeństwa bo w końcu przy wyborach pan prezydent obiecał nam bezpieczny Konin ..... którego się nie możemy doczekać ......
Dodano: 21.12.2020 20:04    Przez: sammuel

KOMENTARZE

avatar Kogoś to dziwi? Jaki cyrk, takie małpy. W Koninie takie i inne gorsze rzeczy to norma.
Dodano: 21.12.2020 18:17    Przez: Józef Bąk
przeprawa miał być oddana w grudniu... tez w tym roku się nie wyrobią :-) może w grudniu przyszłego roku :-)
Dodano: 21.12.2020 18:50    Przez: obywatel
....???? co ma wspólnego pogoda ??? pomimo początku zimy mamy jutro w Koninie 10 stopni na . Wiele innych w Polsce inwestycji budowlanych są realizowane ale w Koninie władze po raz kolejny są bez silni , tak samo jak miało miejsce z odcinkiem na Okólnej -zamknięty . Powoływanie się na pogodę to żaden argument przy plusowej temperaturze gdzie nawet przy minus można budować drogi , tak jak w zachodniej Europie. To teraz w Koninie już nie będzie już żadnych inwestycji bo zakończą się fiaskiem , gdzie argumentacją Wykonawcy będzie przedłużenie terminów realizacji bo mamy pandemię. Znowu władza w Koninie budzi się z ręką w nocniku . Hmmm.... nic innego jak znowu " zostali zaskoczeni "...
Dodano: 21.12.2020 19:03    Przez: diego
Po raz kolejny widac slaby niedobor w obsadzeniu wladz w Koninie. Ustawieni na branie tylko kasy , przyznawania sobie duzych premii kwartalnych i rocznych z podatkow mieszkancow. Najlepiej tylko gnebic mieszkancow podwzykami podatkow
Dodano: 21.12.2020 19:11    Przez: bogota
Proponuje żeby w KBO powinien teraz być projekt , że władze w Koninie sami dokończą inwestycje na Kleczewskiej ....wiec chłopaki do magazynu odzieżowego pobrać łopaty , odzież ochronną i do roboty .... Jak nie wiecie jak Pajączek wam wytłumaczy ....nie pękajcie dacie radę .... pokuta i zabłyśniecie przy okazji wzorem wśród społeczeństwa bo w końcu przy wyborach pan prezydent obiecał nam bezpieczny Konin ..... którego się nie możemy doczekać ......
Dodano: 21.12.2020 20:04    Przez: sammuel
Przepisy odnoszące się do przetargów, są tak skonstruowane, że ogłaszający przetarg (miasto) tak naprawdę nie może wykonywać manewrów i jest zmuszony do brania tego najtańszego. Gdyby miasto miało kasy w ryj, to by wzięło najdroższego wykonawcę i byłoby po kłopocie. A już jak się dostaje "dopłatę" państwową, to już jest radość, a zarazem zgryzota. Trzeba patrzeć na terminy i przepisy. Najtańszy ma swoje kłopoty, które są kłopotami naszego miasta. Prezydent z tego powodu się nie pochlasta, bo kto będzie realizował inne inwestycje w naszym imieniu.
Dodano: 22.12.2020 12:37    Przez: Felek Stankiewicz
Załorać ten Konin i posiać buraki!! HEJ!
Dodano: 22.12.2020 13:17    Przez: piotrek12
Dzisiaj 30 minut stałem tam w korku. Naliczyłem 6 pracowników, z czego przez ten cały czas, 4 stało i rozmawiało ze sobą. Jeden przy rondzie zasypywał dziurę, która po kilku przejazdach samochodów, robiła się na nowo. Ostatni patrzył na kolegę z łopatą i chyba zastanawiał się jak to jest możliwe, że ta dziura ciągle się tam pojawia :D
Dodano: 22.12.2020 15:30    Przez: xxx
To zapewne była władza konińska z kolesiami ze spółek miejskich ...
Dodano: 22.12.2020 16:45    Przez: mariola
Konińska władza, mieszkańców do szału doprowadza ? Gdyby Koninem zarządzali politycy z PiS-u, byłoby wsparcie finansowe z Warszawy, Konin by się rozwijał a tak to się zwija.
Dodano: 22.12.2020 16:50    Przez: Człowiek
na szczęście to tylko gdybanie ... trzeba było wcześniej wybrać prawidłowych ludzi a nie teraz krytykować . To jest standardowe zachowanie każdego Człowieka ... czyli stać Człowieka tylko na krytykę i gdybanie .
Dodano: 22.12.2020 17:14    Przez: dex
Władza PIS właśnie doprowadziła do bankructwa państwa Polskiego człowieczku .
Dodano: 22.12.2020 19:47    Przez: Jan123
Wielu znawców się tu wypowiada i daje upust swojej głupocie .po pierwsze to państwo wymusza prawo przetargowe ,musi być tanio ,ale czy dobrze to już inna bajka . Ta firma to porażka ,ale zerwanie z nią umowy też nic nie wnosi bo nowy przetarg i przedłużenie budowy o kolejne lata nie wchodzą w grę .Myślę ze za trzy miesiące będzie ok Jest tylko jedno pytanie czy miasto wyegzekwuje kary umowne.
Dodano: 22.12.2020 19:38    Przez: J23