Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17809) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Zmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat

Dodano: 27.12.2020 15:57
Źródło: LM.pl

W wieku 55 lat zmarł proboszcz parafii p.w. św. Doroty w Licheniu Starym ks. Henryk Kulik MIC. Pogrzeb odbędzie się w środę 30 grudnia.

Ks. Henryk Kulik zmarł 26 grudnia w godzinach porannych w szpitalu w Koninie. Miał 55 lat. O jego śmierci poinformowała służba prasowa Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Proboszcz parafii p.w. św. Doroty był bowiem członkiem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

Ks. Henryk Kulik urodził się 5 lutego 1965 r. w Elblągu. Był jednym z czworga rodzeństwa. Pochodził z wierzącej rodziny, dwie jego siostry również są członkami zakonów. W 1984 roku, tuż po maturze, został przyjęty do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przez ówczesnego prowincjała, ks. Eugeniusza Delikata MIC. 16 czerwca 1991 roku w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Władysława Miziołka. 

Najpierw pracował w Stoczku Klasztornym, następnie, w 1993 roku, pełnił posługę duszpasterską w parafii Licheń, będąc przez trzy lata katechetą w szkole podstawowej w pobliskim Helenowie. Kolejną placówką kapłana był Stoczek Klasztorny, gdzie został proboszczem i przełożonym domu zakonnego. Następnie przełożeni skierowali go do Goźlina, Skórca, a następnie do Góry Kalwarii, gdzie znajduje się grób Założyciela Zgromadzenia, św. Stanisława Papczyńskiego.

Jako proboszcz parafii p.w.  św. Doroty w Licheniu Starym posługiwał od 25 sierpnia 2014 r. 
Uroczystości pogrzebowe odbędą w licheńskim kościele parafialnym w środę, 30 grudnia 2020 roku. O godz. 13.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a pół godziny później - msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie na kwaterę mariańską na cmentarzu parafialnym w Licheniu.

fot. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

  • Zmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń Stary,   proboszcz,   Henryk Kulik,   marianie,   pogrzebDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Nie znasz dnia ani godziny, kiedy cię Bóg zabierze do siebie", nasze życie jest w rękach Boga, ważne jest to aby być pojednanym z Bogiem.
Dodano: 27.12.2020 16:07    Przez: Człowiek
Dlaczego w tak młodym wieku co niektórzy ludzie umierają ?
Dodano: 27.12.2020 16:04    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Dlaczego w tak młodym wieku co niektórzy ludzie umierają ?
Dodano: 27.12.2020 16:04    Przez: Człowiek
"Nie znasz dnia ani godziny, kiedy cię Bóg zabierze do siebie", nasze życie jest w rękach Boga, ważne jest to aby być pojednanym z Bogiem.
Dodano: 27.12.2020 16:07    Przez: Człowiek
na co chorował?
Dodano: 28.12.2020 10:44    Przez: Roman Ziarniak
Na covid19
Dodano: 28.12.2020 12:48    Przez: Znajomy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.