Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPierwsza zabawka dla niemowlaka - Jaką wybrać?

Pierwsza zabawka dla niemowlaka - Jaką wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Pierwsza zabawka dla niemowlaka - Jaką wybrać?

Pierwsza zabawka dla niemowlaka zwykle budzi mnóstwo rozterek w młodych rodzicach. Z jednej strony chcieliby kupić dziecku te wszystkie śliczne, kolorowe rzeczy, z drugiej zaś wszyscy wkoło wygłaszają swoje rady, jaka pierwsza zabawka dla niemowlaka będzie najlepsza. Warto rozsądnie podejść do zakupu zabawek dla niemowlaka i postawić na produkty dostosowane do jego wieku i możliwości fizycznych.
 

Kiedy pierwsza zabawka dla niemowlaka?

Wbrew pozorom nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy, co uznajemy za zabawkę. Jeżeli oczekujemy, że dziecko samo weźmie do rączki przedmiot i będzie się nim bawić- wtedy najlepiej celować z zakupem w okolicy 5-6 miesiąca życia. Jednak zabawki to też te wszystkie przedmioty, które dzieci tylko obserwują lub słuchają. Wiele z nich z powodzeniem zajmuje niemowlęta już od pierwszych dni życia. Dużo zabawek to także doskonałe pomoce w usypianiu maluchów. Warto od małego otaczać niemowlaka różnorodnymi przedmiotami. Dla tego malutkiego człowieka każda nowa rzecz jest ciekawa i w naturalny sposób stymuluje i rozwija kształtujące się dopiero zmysły. Nie można też zapominać, że to, co podoba się nam, dla dziecka może być przerażające, wszak widzi to po raz pierwszy w życiu. Z tego powodu zabawki dla niemowląt nie powinny wydawać głośnych, ostrych dźwięków, lepiej sprawdzą się spokojne, ciche kołysanki.
 

Jaka pierwsza zabawka dla noworodka?

Kupowanie kolorowych i skomplikowanych zabawek dla dziecka, które nawet się jeszcze swobodnie nie porusza, nie ma większego sensu. Mało kto zwraca uwagę na rozwój niemowlaka, a on jest tutaj kluczowy. Dziecko przed 4 miesiącem życia nie widzi kolorów, także czas na pstrokate zabawki dopiero nadejdzie. Dla takiego malucha świetnym pomysłem są czarno-białe książeczki kontrastowe, na których niemowlak może skupić wzrok. Jako pierwsza zabawka dla niemowlaka doskonale służy też karuzela do łóżeczka, jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny dziecięcego pokoiku. Taka karuzela uczy malucha wodzić wzrokiem za obracającymi się elementami. Ważne, żeby wybrać karuzelę, na której jest dużo zabawek i o różnych kształtach. Niektóre karuzele mają także funkcję odtwarzania dźwięku. Warto wybrać taką z różnymi dziecięcymi kołysankami, mogą być przydatne na późniejszym etapie rozwoju, kiedy pierwsza zabawka dla niemowlaka przestanie wystarczać w swojej podstawowej formie.

Dla rodziców noworodków, które mają trudności w usypianiu, na pierwszą zabawkę polecamy szumiące maskotki, które wydawanym dźwiękiem przypominają dziecku szum wód płodowych, ułatwiając tym samym zasypianie i wzbudzając poczucie bezpieczeństwa. Takie maskotki zwykle mają kilka różnych trybów szumienia, więc z łatwością można dostosować je do potrzeb każdego dziecka. Jednocześnie zwykle są mięciutkie i pięknie wykończone, a mechanizm szumiący można wyjąć. Dzięki temu szumiąca maskotka dostaje drugie życie, kiedy maluch zaczyna się bawić zabawkami własnoręcznie.


Jaka pierwsza zabawka dla niemowlaka, który uczy się chwytać przedmioty

Po trzecim miesiącu życia dziecko zaczyna intensywnie uczyć się świata, wyostrza się jego wzrok i słuch. Zaczyna także łapać wszystko w rączki. Ten czas zbiega się także z ząbkowaniem. Już wiesz, w jakie zabawki celować? Oczywiście sprawdzą się wszelkiego rodzaju gryzaki i grzechotki, które można bez problemu wziąć do buzi. Zabawki powinny być bezpieczne, stworzone z atestowanych materiałów. Nie powinny zawierać małych elementów grożących zadławieniem. Kupując, kieruj się dobrymi opiniami o sklepie i wybieraj tylko zaufane platformy, jak np. https://maludas.pl/c/91/grzechotki-dla-niemowlaka-zabawki-dla-niemowlat-zabawki.html. Wybierając taką zabawkę, trzeba zwrócić uwagę na łatwość w utrzymaniu higieny, bo zabawka z pewnością będzie wymagała częstego mycia.

Pierwsza zabawka dla niemowlaka, którą faktycznie jest się w stanie aktywnie bawić, pojawia się około 5 miesiąca życia. Wtedy jest czas na poznawanie nowych dźwięków, kolorów i tekstur. Tutaj świetnie sprawdza się mata edukacyjna, która posiada wszystkie te elementy skupione w jednym miejscu. Doskonały prezent dla dzieci, które już potrafią się same obracać. Dzięki różnym materiałom, szeleszczącym, chropowatym, miękkim i zabawkom o różnym kształcie dziecko może spędzić na macie mnóstwo czasu, pozwalając w tym czasie rodzicom na chwilowy odpoczynek.

Czytaj więcej na temat:dzieci, zabawki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole