Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16472) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Sześciu policjantów z Turku wśród laureatów Kryształowej Gwiazdy

Dodano: 31.12.2020 11:23

Sześciu policjantów z komendy w Turku wśród laureatów Kryształowej Gwiazdy.

W tym roku Kryształowe Gwiazdy otrzymało kolejnych 46 policjantów i policjantek z całego województwa wielkopolskiego. Do laureatów dołączyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku. W tym gronie znaleźli się st.asp.Kamil Kruszyński, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon z Wydziału ARuchu Drogowego, mł.asp. Marzena Zimna i sierż.sztab. Karol Fryt dzielnicowi z Wydziału Prewencji oraz asp. Jerzy Denkowski dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dobrej.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Nagroda jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią często narażając siebie, ratowali ludzkie życie, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka. Wyróżnienie powstało z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Kryształowa gwiazda przyznawana jest od 2005 roku i jest to wyróżnienie honorowe, nie wiążę się z żadnymi dodatkowymi nagrodami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku st.asp.Kamil Kruszyński - Naczelnik Wydziału, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon patrolując DK72 w Tuliszkowie zauważyli kłęby czarnego dymu. Natychmiast skierowali się w to miejsce i dojechali do domu jednorodzinnego w miejscowości Zadworna, który trawił ogień. Na miejsce nie było żadnych służb ratowniczych, a sąsiad przekazał informację, ze w domu znajduje się schorowana kobieta, która nie porusza się o własnych siłach. Aby dostać się do środka policjanci przestrzelili z broni służbowej okno. Bez chwili wahania weszli do budynku, zaczęli sprawdzać pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli kobietę, którą wynieśli na zewnątrz. Kilka minut po tym nastąpił wybuch butli z gazem.

Dzielnicowi z Turku mł.asp. Marzena Zimna i sierż.sztab. Karol Fryt w kwietniu 2019r. na ul. Polnej w Turku wynieśli z pożaru mężczyznę. Funkcjonariusze w trakcie pełnionej służby zauważyli wydobywający się dym z pomieszczenia. Natychmiast tam pobiegli i z palącego się domu wynieśli osłabionego mężczyznę. Mundurowi poinformowali o zdarzeniu dyżurnego i przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego zaczęli gasić pożar.

Dzielnicowy asp. Jerzy Denkowski w lipcu 2020r. po wybuchu gazu w miejscowości Zagaj wraz z postronnymi osobami wszedł na teren zawalonego domu i aby wynieść stamtąd nieprzytomnego mężczyznę, a następnie podjąć czynności ratownicze. Mężczyzna wyniesiony z zawalonego domu został przekazany ratownikom medycznym.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Turek,   kryształowa gwiazda,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niby człowiek, a jednak bez rozumu .....
Dodano: 31.12.2020 13:39    Przez: Aga

KOMENTARZE

W nadchodzącym Nowym Roku 2021 życzę politykom i sympatykom PiS-u zdrowia i błogosławieństwa Bożego, oby nas Bóg chronił przed złem totalnej oPOzycji i Lewicy.
Dodano: 31.12.2020 13:17    Przez: Człowiek
Jedyna nadzieja dla Polski w nadchodzącym 2021 roku jest w Bogu i w PiS-ie.
Dodano: 31.12.2020 13:35    Przez: Człowiek
Niby człowiek, a jednak bez rozumu .....
Dodano: 31.12.2020 13:39    Przez: Aga
Bez rozumu, bo kocham Boga i Jemu powierzyłem swoje życie ?
Dodano: 31.12.2020 13:47    Przez: Człowiek
Skutki powierzenia widzimy wszyscy.
Dodano: 31.12.2020 14:46    Przez: Aga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.