Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17782) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Rumin. Awaryjne lądowanie małego samolotu, podwoziem do góry

Dodano: 1.01.2021 12:04

W ostatni dzień 2020 roku, po godz. 16.00 doszło do awaryjnego lądowania lekkiego samolotu na polu w Ruminie (gmina Stare Miasto).

Od rzecznika konińskiej policji dowiedzieliśmy się, że 31 grudnia 2020, po godzinie 16.00 pilot ultralekkiego samolotu podjął próbę lądowania w tym miejscu. – Pilot, 56-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, po wystartowaniu z lotniska w Kazimierzu Biskupim około godz. 16.20 podjął próbę lądowania na łące w Ruminie – informuje Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie. – Lecz z  uwagi na zamglenie, wylądował na zaoranym polu, wskutek czego samolot wywrócił się podwoziem do góry. Pilot nie odniósł obrażeń ciała. Był trzeźwy.

Dziękujemy Internaucie za zdjęcia. 

  • Rumin. Awaryjne lądowanie małego samolotu, podwoziem do góry
  • Rumin. Awaryjne lądowanie małego samolotu, podwoziem do góry

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   awaryjne lądowanie,   awionetka Rumin,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To już wszyscy wiedzą od rana dzięki mediom ogólnopolskim.
Dodano: 1.01.2021 13:22    Przez: Ikar
Ja nie wiedziałem.
Dodano: 1.01.2021 15:38    Przez: Orville Wright
Pilot podczas próby lądowania na nielegalnym lądowisku kierował się wprost na dom jednorodzinny. W ostatniej chwili odbił i runął na pobliskie pole.O lądowisku pisaliście już w roku 2016. Już wtedy mieszkańcy Rumina zgłaszali, że wydarzy się tutaj wypadek. Trochę poczekaliśmy, ale mieli rację. Bo nawet gdy oświetli teren kilka samochodów osobowych łąka nie stanie się lotniskiem. Ląduje tutaj kilka maszyn jednocześnie przelatując kilka metrów nad zabudowaniami jednorodzinnymi. Jeśli piloci nie szanują zdrowia i życia innych, niech pomyślą chociaż o Sobie. Jak może się skończyć zderzenie takim ultralekkim samolotem z domem?To cud, że nikomu nic się nie stało. To dało mieszkańcom do myślenia i nawet Ci którzy do tej pory przymykali na to oko wreszcie zaczęli mówić jednym głosem.Uważam, że piloci to odpowiedzialni ludzie, więc może następnym razem się zastanowią zanim przylecą i zrobią sobie kolejny piknik.Realizujcie Swoją pasje, ale nie kosztem zdrowia i życia mieszkańców.
Dodano: 3.01.2021 17:36    Przez: Rumin

KOMENTARZE

To już wszyscy wiedzą od rana dzięki mediom ogólnopolskim.
Dodano: 01.01.2021 13:22    Przez: Ikar
Ja nie wiedziałem.
Dodano: 01.01.2021 15:38    Przez: Orville Wright
....który to 56 latek .....???? Jacek ...???
Dodano: 01.01.2021 16:28    Przez: sen
Pilot podczas próby lądowania na nielegalnym lądowisku kierował się wprost na dom jednorodzinny. W ostatniej chwili odbił i runął na pobliskie pole.O lądowisku pisaliście już w roku 2016. Już wtedy mieszkańcy Rumina zgłaszali, że wydarzy się tutaj wypadek. Trochę poczekaliśmy, ale mieli rację. Bo nawet gdy oświetli teren kilka samochodów osobowych łąka nie stanie się lotniskiem. Ląduje tutaj kilka maszyn jednocześnie przelatując kilka metrów nad zabudowaniami jednorodzinnymi. Jeśli piloci nie szanują zdrowia i życia innych, niech pomyślą chociaż o Sobie. Jak może się skończyć zderzenie takim ultralekkim samolotem z domem?To cud, że nikomu nic się nie stało. To dało mieszkańcom do myślenia i nawet Ci którzy do tej pory przymykali na to oko wreszcie zaczęli mówić jednym głosem.Uważam, że piloci to odpowiedzialni ludzie, więc może następnym razem się zastanowią zanim przylecą i zrobią sobie kolejny piknik.Realizujcie Swoją pasje, ale nie kosztem zdrowia i życia mieszkańców.
Dodano: 03.01.2021 17:36    Przez: Rumin