Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18087) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Koronawirus. Drastyczny wzrost zakażeń. 170 przypadków

Dodano: 7.01.2021 10:50
Źródło: LM.pl

Czwartek przyniósł bardzo złe informacje o liczbie zakażeń koronawirusem w regionie konińskim. Ministerstwo Zdrowia informuje o 170 nowych przypadkach.

Wielkopolska w czwartek 7 stycznia okazała się województwem z największą liczbą nowych odnotowanych przypadków zakażeń koronawirusem. Spośród 12054 przypadków w całym kraju aż 1609 wystąpiło właśnie w naszym województwie (27 osób zmarło). Najgorzej jest na zachodzie i północy kraju, ale dużo nowych zakażeń wykrytych zostało również w regionie konińskim.

Łącznie to 170 nowych przypadków. Najgorzej jest w powiecie tureckim, gdzie odnotowano 53 zakażenia i jeden zgon. 41 nowych zakażeń wykryto w powiecie słupeckim. To również region o najwyższym współczynniku zakażeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 36 nowych przypadków dotyczy Konina, 34 - powiatu konińskiego, a zaledwie sześć - powiatu kolskiego.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, obecnie w Wielkopolsce zajęte są 1533 łóżka z ogólnej liczby 2547 przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Obłożenie respiratorów przeznaczonych dla zakażonych to 116 z 240 dostępnych.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.