Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15704) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Kończy się wymiana kabli. Przeprawa niedługo będzie przejezdna

Dodano: 7.01.2021 14:45
Źródło: LM.pl

W drugiej połowie stycznia skończą się problemy komunikacyjne na Trasie Bursztynowej w Koninie. Kończy się wymiana wadliwych kabli sprężających.

Przeprawa została częściowo wyłączona z ruchu pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wyłączono zachodnią nitkę na odcinku od ronda Miast Partnerskich do węzła z ul. Nadrzeczną. Jechać można po wschodniej stronie, gdzie wyznaczono po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To powoduje, zwłaszcza w godzinach szczytu, spore utrudnienia.

W październiku ubiegłego roku, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie w programie „Nasze Sprawy“ podkreślał, że wykonawca z przewidzianych do wymiany pięciu kabli, wymienił dwa krótkie, a dwa długie zostały odprężone i trwają tam prace betonowe oraz prace polegające na montowaniu stalowych bloków. Grzegorz Pająk mówił wówczas, że prace idą w dobrym tempie a przeprawa zostanie otwarta najpóźniej w grudniu. Przyszedł styczeń, a ruch na Trasie Bursztynowej nadal jest ograniczony.

- Na 13 stycznia przewidziany jest odbiór techniczny. Przeprawą pojedziemy więc w drugiej połowie stycznia – informuje Aneta Wanjas, rzecznik prezydenta Konina.

Okazuje się, że ostatecznie wykonawca nie tylko wymienił pięć zaplanowanych kabli, ale dołożył jeszcze dwa by zapewnić prawidłową funkcjonalność estakad.  

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kable sprężające są pod przeprawa nie nad zorro
Dodano: 7.01.2021 15:55    Przez: K
W Koninie same sukcesy, nawet te jeszcze niezrealizowane: ścieżka rowerowa w Morzysławiu, most Bernardynka! Byle tak dalej. Byliśmy krok od przepaści, ale zrobiliśmy krok do przodu... Fajnie jest...!
Dodano: 7.01.2021 20:58    Przez: Felek Stankiewicz

KOMENTARZE

Przecież tam nie było żadnych ekip , które by tam cokolwiek remontowały od czasu zamknięcia .... Po co ten cały cyrk ...??
Dodano: 07.01.2021 15:35    Przez: zorro
Kable sprężające są pod przeprawa nie nad zorro
Dodano: 07.01.2021 15:55    Przez: K
W Koninie same sukcesy, nawet te jeszcze niezrealizowane: ścieżka rowerowa w Morzysławiu, most Bernardynka! Byle tak dalej. Byliśmy krok od przepaści, ale zrobiliśmy krok do przodu... Fajnie jest...!
Dodano: 07.01.2021 20:58    Przez: Felek Stankiewicz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.