Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15702) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Wiadukt Paderewskiego - Wyzwolenia będzie gotowy przed czasem

Dodano: 7.01.2021 16:08
Źródło: LM.pl

Wiosną mają zakończyć się prace przy budowie nowego wiaduktu łączącego piąte osiedle z Zatorzem w Koninie.

To najdroższa, od czasów budowy drugiej przeprawy przez Wartę, inwestycja drogowa w Koninie. Jej koszt to około 72 mln zł, z czego 30 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Wiadukt łączący ul. Paderewskiego z Wyzwolenia powstał w ramach modernizacji linii kolejowej E-20, a za budowę dróg dojazdowych do niego odpowiedzialne było miasto Konin.

W listopadzie ubiegłego roku udało się udrożnić ruch na piątym osiedlu oraz w okolicy ul. Przemysłowej. Wiadukt został wówczas częściowo oddany do użytku kierowców. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się we wrześniu 2021 roku. Wykonawca – konsorcjum Polimex-Mostostal S.A. i Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. planuje jednak zakończyć je przed planowanym terminem. Jak poinformował prezydent Piotr Korytkowski, inwestycja ma być gotowa na przełomie maja i czerwca.

  • Wiadukt Paderewskiego - Wyzwolenia będzie gotowy przed czasem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Można ? można. A na Kleczeskiej covid.
Dodano: 7.01.2021 16:47    Przez: zico
Konin i co więcej do szczęścia potrzeba!
Dodano: 7.01.2021 20:54    Przez: Felek Stankiewicz

KOMENTARZE

Można ? można. A na Kleczeskiej covid.
Dodano: 07.01.2021 16:47    Przez: zico
Konin i co więcej do szczęścia potrzeba!
Dodano: 07.01.2021 20:54    Przez: Felek Stankiewicz
Cieszycie się, że zamknęli 2 przejazdy a otowrzyli w zamian 1? Naprawdę? Teraz jak jadę z Wyzwolenia na Przemyslowa czekam z 4 światła średnio. Jakiś dramat. Kiedyś smignelo się szybko Okólną raz na 10x trafil się pociąg ale to i tak trwało aksymalnoe tyle co 2 światła teraz. Do Pająka dzwoniłem nie odbiera, ciągle go nie ma, nie może oddzwonić. Ojciec rowerem nie może teraz wejść po tych schodach, pomijam syf, gowna i rozvite butelki na tych schodach. Może wreszcie zrobicie tam windę? Korytkowski mógłby zadbać tam o porządek. Tyle obiecywał jak rozmawialiśmy i nic nie zrealizował. Zwijają miasto. Ktoś powinien beknac za to dzialanie na szkode mieszkańców. Zdrowia życzę wszystkim normalnym i szczęśliwego nowego roku. Walczmy z patologia konińskiego nieudaczników którzy chcą nam zlikwidować miasto.
Dodano: 08.01.2021 00:24    Przez: Ba Ko
Należą się podziękowania odpowiednim Władzom Miasta jak i Wykonawcy. Ten wiadukt łączący dwie ulice Paderewskiego i Wyzwolenia to wspaniałe usprawnienie ruchu w mieście. Do szczęścia potrzebne jest zakończenie remontu przeprawy i ul Kleczewskiej.
Dodano: 08.01.2021 13:25    Przez: Stanisław Koninianin
No to fajnie. Już od wiosny będzie można się przekonać, ile ta inwestycja naprawdę jest warta i dopiero wtedy porównać ją z tym co było. Mnie pasuje likwidacja przejazdów kolejowych.
Dodano: 09.01.2021 13:46    Przez: Miniuga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.