Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17138) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Za bilet MZK będzie można niedługo zapłacić kartą lub blikiem

Dodano: 8.01.2021 11:38
Źródło: LM.pl

Jeszcze w styczniu w Koninie i okolicach stanąć ma pięć pierwszych biletomatów. Urządzenia bezgotówkowe będą też sukcesywnie montowane w autobusach MZK.

Już nie trzeba będzie mieć przy sobie gotówki, żeby móc kupić bilet autobusowy. Konińskie MZK w postępowaniu ofertowym wyłoniło firmę, która zajmie się montażem i obsługą biletomatów bezgotówkowych. Spółka z Grodziska Mazowieckiego niebawem rozpocznie montaż biletomatów stacjonarnych, czynnych całą dobę, w których płacić będzie można kartą albo blikiem. W styczniu mają one stanąć w pięciu punktach: przy Wieży Ciśnień, na ul. Wyszyńskiego (przystanek naprzeciwko ZSGE), ul. Szarych Szeregów, ul. Spółdzielców (przystanek Hiacyntowa) oraz przy Centrum Handlowym Ferio. Na tym jednak nie koniec. Docelowo w mieście, a może także w gminach współpracujących z MZK (trwają jeszcze uzgodnienia co do lokalizacji biletomatów – od red.) stanąć ma w sumie dziesięć urządzeń bezgotówkowych. Co ciekawe, będzie można w nich kupić nie tylko bilety jednoprzejazdowe, ale również okresowe.

Biletomaty umożliwiające płatność kartą lub blikiem będą niebawem montowane również w autobusach. To, jak udało nam się dowiedzieć, nie oznacza, że z pojazdów MZK znikną dotychczasowe biletomaty. W 40 autobusach będą w związku z tym zarówno urządzenia umożliwiające zakup biletu gotówką, jak i te bezgotówkowe.

Wszystkie biletomaty - stacjonarne jak i te montowane w autobusach - mają zostać zainstalowane w ciągu pół roku.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Z początkiem czerwca poprzedniego roku weszło do użytku kilkanaście nowych autobusów. Oczywiście wyposażonych w biletomaty. Oczywiście nieobsługujące płatności bezgotówkowych a do tego bardzo awaryjne i powolne. Teraz trzeba wydać kolejne pieniądze, kupić kolejne biletomaty, zagracić nimi autobusy. Czekamy, za jakiś czas, jak rozwinie się technika, dostawią biletomaty do płacenia twarzą lub palcem. Autobusy i tak pustawe to chociaż biletomaty będą mogły wozić.
Dodano: 08.01.2021 13:01    Przez: ObywatelNr1
avatar a kiedy będzie można kupić bilet miesięczny bez konieczności posiadania gotówki nie wspomnę o możliwości zakupu biletu miesięcznego na odległość. Aktualnie trzeba specjalnie udać się do jednego z trzech punktów które dla wielu są nie po drodze lub trzeba specjalnie przerwać przejazd i do tego trzeba mieć gotówkę aby zakupić bilet, kiedy w końcu Konińskie MZK wejdzie w XXI wiek????
Dodano: 08.01.2021 15:38    Przez: W. J.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.