Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17886) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (0)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Materiał promocyjny

Dodano: 8.01.2021 13:22

Przychodzi taki moment, kiedy jest potrzeba otwarcia konta osobistego, albo zmiany konta osobistego na lepsze. Przeszukiwanie po kolei stron banków jest jak najbardziej możliwe, tylko czy to nie będzie trwało zbyt długo? Poza tym, po przejrzeniu kilku ofert, wszystko może nam się pomieszać. Zatem jak najlepiej wybrać idealne konto osobiste, i czy konta idealne w ogóle istnieją?

 1. Jak wybrać konto osobiste?
 2. Podstawowe usługi związane z kontem bankowym
 3. Dodatkowe usługi konta
 4. W jaki sposób uniknąć opłat?
   

Jak wybrać konto osobiste?

Aby wybrać najlepsze konto osobiste najprościej i najwygodniej odwiedzić ranking kont osobistych. Najlepiej byłoby, abyśmy mogli na takiej stronie wybrać nie tylko konto osobiste, ale też sprawdzić dostępne promocje lub aktualną ofertę kont oszczędnościowych. Taką stroną jest RankingKont.pl, ze szczególnie często odwiedzanym blogiem eksperckim.

Na początek musimy określić swoje potrzeby. Jeśli dużo podróżujemy i zależy nam na darmowych wypłatach z bankomatów, szukajmy takiego konta, ale nie skupiajmy się jedynie na jednym elemencie. Pomyślmy czy chcemy odwiedzać bank, czy przydałoby się nam konto z dobrą jakością bankowości elektronicznej. A może
najłatwiej byłoby nam już założyć konto osobiste przez internet? Większość banków daje takie możliwości.
 

Podstawowe usługi związane z kontem bankowym

Idealnego konta zapewne nie znajdziemy, ale możemy wybrać najlepsze konto osobiste z dostępnych. Do podstawowych usług konta bankowego należą:

 • wybieranie pieniędzy z bankomatu,
 • płatności kartą,
 • realizacja przelewu,
 • sprawdzanie stanu konta.

Wypłata pieniędzy z bankomatu stała się już bardzo powszechna, tak jak i płatności kartą w sklepach. Wielu z nas zdarza się nie mieć pieniędzy w portfelu z przyzwyczajenia do płatności kartą za zakupy. Terminale występują już prawie wszędzie.

Wielu z nas nie korzysta z opcji dodatkowych, często ze względu na fakt, że nie wiemy o ich istnieniu.
 

Dodatkowe usługi do konta

Tymczasem dobrze jest wiedzieć o innych usługach do konta, które są często oferowane bez dodatkowych opłat. To przykładowo:

 • polecenie zapłaty – jest to usługa polegająca na automatycznym obciążaniu naszego konta, w celu zapłaty na przykład za usługi telekomunikacyjne. W takim przypadku Operator sieci przesyła informację do banku o wysokości rachunku i terminie płatności, a bank realizuje płatność bez naszego udziału (oczywiście wcześniej wymagana jest autoryzacja takiego zlecenia).
 • menadżer finansów – to często oferowana darmowa usługa dodatkowa, narzędzie do planowania domowego budżetu, jak i pomoc dla oszczędzających,
 • zlecenie stałe – jest to przelew cykliczny, który będzie wykonywany przez bank od momentu jego ustanowienia do chwili, kiedy przelew odwołamy – często wykorzystywane przy opłatach ratalnych,
 • przelew natychmiastowy – bardzo przydatny, kiedy chcemy aby pieniądze dotarły na konto szybko, zazwyczaj w ciągu kilkunastu sekund, koszt takiego przelewu w zależności od banku, zazwyczaj kilka złotych, a w niektórych przypadkach takie przelewy są darmowe,
 • cashback – jest to możliwość wypłaty gotówki podczas robienia zakupów w sklepie, przydaje się, kiedy potrzebujemy gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu,
 • płatności mobilne – płatność telefonem poprzez dedykowane aplikacje,
 • systemy automatycznego oszczędzania – polega to najczęściej na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki środków, na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy.

Czy coś nas z tego zainteresuje? Kto wie, zapewne na dodatkowe usługi warto zwracać uwagę. Zostały stworzone po to, aby by ułatwić nam życie. Choćby menadżer finansów, może nam pomóc w planowaniu wydatków. Polecany osobom, które zaczynają dopiero swoje dorosłe życie. Dzięki niemu ma się lepszą kontrolę nad wydatkami i oszczędnościami. Może również stanowić alternatywne rozwiązanie dla budżetów prowadzonych w Excelu.
 

W jaki sposób uniknąć opłat za konto?

Najlepszym sposobem aby zminimalizować opłaty jest korzystanie z dostępu online do konta. Koszt obsługi klienta w oddziale jest dużo wyższy, niż jeśli korzystamy z usług online. Przeglądając ranking kont osobistych widać tę różnice, zatem warto przyzwyczaić się do korzystania z bankowości mobilnej.

Należy również pamiętać o spełnieniu warunków uniknięcia opłat za konto – jeśli takie występują. Przykładowo, takim warunkiem może być dokonanie jednej transakcji kartą w miesiącu na dowolną kwotę. Wtedy – płacąc kartą – nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów związanych z naszym kontem bankowym. Jeśli karta nie będzie używana, bank naliczy opłatę zazwyczaj w wysokości kilku złotych. Warunki uniknięcia opłat różnią się w zależności od banku.

Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom w rankingu kont osobistych. Na pewno uda nam się wybrać coś korzystnego. Sprawdźmy wchodząc w opcje „więcej informacji”, bo właśnie tam znajdziemy wiele przydatnych wskazówek. Konta, jakie znajdują się w rankingu zostały szczegółowo zweryfikowane pod kątem użyteczności oraz wartości dla nas – Klientów. Pamiętajmy, że korzystanie z bankowości elektronicznej z pewnością nam się opłaci, a aplikacje służące do tego są na tyle intuicyjne, że każdy sobie z nimi bez najmniejszego problemu poradzi.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:finanse osobiste,   pieniądzeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.