Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plWiadomościJak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Przychodzi taki moment, kiedy jest potrzeba otwarcia konta osobistego, albo zmiany konta osobistego na lepsze. Przeszukiwanie po kolei stron banków jest jak najbardziej możliwe, tylko czy to nie będzie trwało zbyt długo? Poza tym, po przejrzeniu kilku ofert, wszystko może nam się pomieszać. Zatem jak najlepiej wybrać idealne konto osobiste, i czy konta idealne w ogóle istnieją?

  1. Jak wybrać konto osobiste?
  2. Podstawowe usługi związane z kontem bankowym
  3. Dodatkowe usługi konta
  4. W jaki sposób uniknąć opłat?
     

Jak wybrać konto osobiste?

Aby wybrać najlepsze konto osobiste najprościej i najwygodniej odwiedzić ranking kont osobistych. Najlepiej byłoby, abyśmy mogli na takiej stronie wybrać nie tylko konto osobiste, ale też sprawdzić dostępne promocje lub aktualną ofertę kont oszczędnościowych. Taką stroną jest RankingKont.pl, ze szczególnie często odwiedzanym blogiem eksperckim.

Na początek musimy określić swoje potrzeby. Jeśli dużo podróżujemy i zależy nam na darmowych wypłatach z bankomatów, szukajmy takiego konta, ale nie skupiajmy się jedynie na jednym elemencie. Pomyślmy czy chcemy odwiedzać bank, czy przydałoby się nam konto z dobrą jakością bankowości elektronicznej. A może
najłatwiej byłoby nam już założyć konto osobiste przez internet? Większość banków daje takie możliwości.
 

Podstawowe usługi związane z kontem bankowym

Idealnego konta zapewne nie znajdziemy, ale możemy wybrać najlepsze konto osobiste z dostępnych. Do podstawowych usług konta bankowego należą:

  • wybieranie pieniędzy z bankomatu,
  • płatności kartą,
  • realizacja przelewu,
  • sprawdzanie stanu konta.

Wypłata pieniędzy z bankomatu stała się już bardzo powszechna, tak jak i płatności kartą w sklepach. Wielu z nas zdarza się nie mieć pieniędzy w portfelu z przyzwyczajenia do płatności kartą za zakupy. Terminale występują już prawie wszędzie.

Wielu z nas nie korzysta z opcji dodatkowych, często ze względu na fakt, że nie wiemy o ich istnieniu.
 

Dodatkowe usługi do konta

Tymczasem dobrze jest wiedzieć o innych usługach do konta, które są często oferowane bez dodatkowych opłat. To przykładowo:

  • polecenie zapłaty – jest to usługa polegająca na automatycznym obciążaniu naszego konta, w celu zapłaty na przykład za usługi telekomunikacyjne. W takim przypadku Operator sieci przesyła informację do banku o wysokości rachunku i terminie płatności, a bank realizuje płatność bez naszego udziału (oczywiście wcześniej wymagana jest autoryzacja takiego zlecenia).
  • menadżer finansów – to często oferowana darmowa usługa dodatkowa, narzędzie do planowania domowego budżetu, jak i pomoc dla oszczędzających,
  • zlecenie stałe – jest to przelew cykliczny, który będzie wykonywany przez bank od momentu jego ustanowienia do chwili, kiedy przelew odwołamy – często wykorzystywane przy opłatach ratalnych,
  • przelew natychmiastowy – bardzo przydatny, kiedy chcemy aby pieniądze dotarły na konto szybko, zazwyczaj w ciągu kilkunastu sekund, koszt takiego przelewu w zależności od banku, zazwyczaj kilka złotych, a w niektórych przypadkach takie przelewy są darmowe,
  • cashback – jest to możliwość wypłaty gotówki podczas robienia zakupów w sklepie, przydaje się, kiedy potrzebujemy gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu,
  • płatności mobilne – płatność telefonem poprzez dedykowane aplikacje,
  • systemy automatycznego oszczędzania – polega to najczęściej na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki środków, na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy.

Czy coś nas z tego zainteresuje? Kto wie, zapewne na dodatkowe usługi warto zwracać uwagę. Zostały stworzone po to, aby by ułatwić nam życie. Choćby menadżer finansów, może nam pomóc w planowaniu wydatków. Polecany osobom, które zaczynają dopiero swoje dorosłe życie. Dzięki niemu ma się lepszą kontrolę nad wydatkami i oszczędnościami. Może również stanowić alternatywne rozwiązanie dla budżetów prowadzonych w Excelu.
 

W jaki sposób uniknąć opłat za konto?

Najlepszym sposobem aby zminimalizować opłaty jest korzystanie z dostępu online do konta. Koszt obsługi klienta w oddziale jest dużo wyższy, niż jeśli korzystamy z usług online. Przeglądając ranking kont osobistych widać tę różnice, zatem warto przyzwyczaić się do korzystania z bankowości mobilnej.

Należy również pamiętać o spełnieniu warunków uniknięcia opłat za konto – jeśli takie występują. Przykładowo, takim warunkiem może być dokonanie jednej transakcji kartą w miesiącu na dowolną kwotę. Wtedy – płacąc kartą – nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów związanych z naszym kontem bankowym. Jeśli karta nie będzie używana, bank naliczy opłatę zazwyczaj w wysokości kilku złotych. Warunki uniknięcia opłat różnią się w zależności od banku.

Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom w rankingu kont osobistych. Na pewno uda nam się wybrać coś korzystnego. Sprawdźmy wchodząc w opcje „więcej informacji”, bo właśnie tam znajdziemy wiele przydatnych wskazówek. Konta, jakie znajdują się w rankingu zostały szczegółowo zweryfikowane pod kątem użyteczności oraz wartości dla nas – Klientów. Pamiętajmy, że korzystanie z bankowości elektronicznej z pewnością nam się opłaci, a aplikacje służące do tego są na tyle intuicyjne, że każdy sobie z nimi bez najmniejszego problemu poradzi.

Czytaj więcej na temat:finanse osobiste, pieniądze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole