Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17998) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Koronawirus w Wielkopolsce i 1151 nowych przypadków zakażeń 

Dodano: 9.01.2021 11:43
Źródło: LM.pl

Minionej doby w Wielkopolsce odnotowano 1151 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wzrosła też liczba zachorowań w subregionie konińskim.

W całym kraju dzisiaj odnotowano 10548 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a 438 osób zmarło ( w tym 338 zgony z powodu chorób współistniejących, a 100 zgonów z powodu COVID-19). Natomiast w województwie wielkopolskim zachorowało ostatniej doby 1151 osób, a 54 osoby zmarły (w tym z powodu COVID-19 – 35 osób).

Jeśli chodzi o region to najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowano w powiecie konińskim – 29 przypadków i 1 zgon. Nieco mniej w samym Koninie – 24 osoby zachorowały, a 4 zmarły. W powiecie tureckim potwierdzono 19 przypadków, w powiecie kolskim – 9 ( 1 zgon), a w powiecie słupeckim – 7 osób ( 5 zgonów).

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.