Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17917) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Uratowana z Radys. Nosferata potrzebuje domu tymczasowego 

Dodano: 10.01.2021 14:44
Źródło: LM.pl

Uratowana z Radys suczka pilnie szuka domu tymczasowego. Nesferata jest w kiepskiej kondycji psychicznej. Potrzebuje pomocy!

To była interwencja, do której długo się przygotowywano. W czerwcu 2020 roku ze schroniska w Radysach (województwo warmińsko-mazurskie) przez ponad 6 godzin wywieziono 1060 psów. Po wielkiej akcji czipowania, zwierzęta trafiły do najlepszych schronisk w kraju oraz do domów tymczasowych. Przez cztery tygodnie rozwieziono 980 psów i 26 królików.

W lipcu 11 psów z Radys trafiło do konińskiego schroniska. Teraz jego pracownicy, szukają pomocy dla uratowanej suczki – 3-letniej Nosferaty.

- Ona potrzebuje socjalizacji. Jednak przeprowadzanie tego procesu w schronisku jest żmudne, a efekty są znikome. Hałas, stres, ilość ludzi nie służy - podkreślają pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie. - Wyciąganie jej z boksu trwa około dwóch godzin. Dwóch godzin, podczas których pies zamiera ze strachu. I tak od nowa, od nowa i od nowa...

Poszukiwany jest świadomy opiekun, który będzie pracował z Nosferatą. Najlepiej jeśli będzie to dom, nie mieszkanie w bloku. Wszystko dlatego, że suczka nie potrafi schodzić po schodach. Suczka musí trafić do ludzi, gdzie nie ma małych dzieci, bo boi się krzyku i biegania.

- Mile widziany dom z innym psem. Nosferata podąża za takowym i próbuje uczyć się od niego psich zachowań, czy też spacerowania. Warto dodać, że Nosferata jest bardzo żarłoczna, a więc praca z jedzeniem (smaczki) może być jakąś alternatywą. Nie je jednak nic z rąk człowieka, ani w jego obecności – podkreślają pracownicy schroniska.

Nosferata, podobnie jak reszta psów z Radys, jest dowodem w sprawie prowadzonej przeciwko właścicielom schroniska i nie mogą być wydane do adopcji stałej, aż do zakończenia postępowania. Jeśli ktoś chciałby stać się domem tymczasowym, a po zakończeniu sprawy, domem stałym dla Nosferaty, powinien skontaktować się z konińskim schroniskiem bezpośrednio w biurze, albo przez instagram@schronisko_konin.

 

fot. facebook/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie

  • Uratowana z Radys. Nosferata pilnie potrzebuje domu tymczasowego
  • Uratowana z Radys. Nosferata pilnie potrzebuje domu tymczasowego
  • Uratowana z Radys. Nosferata pilnie potrzebuje domu tymczasowego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.