Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17889) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (0)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łęczyckiej w Dąbiu

Dodano: 11.01.2021 13:28

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łęczyckiej w Dąbiu dobiegła końca.

W minionym tygodniu oddano do użytku blisko kilometrowy odcinek wyremontowanej jezdni. W uroczystości otwarcia realizowanej z Funduszu Dróg Samorządowych inwestycji wziął udział minister Zbigniew Hoffmann, poseł Leszek Galemba, reprezentujący wicewojewodę wielkopolskiego Anetę Niestrawską dyrektor wydziału infrastruktury i rolnictwa WUW Tomasz Małyszka, władze powiatu kolskiego oraz gminy Dąbie.

Wyremontowana ulica Łęczycka łączy się bezpośrednio z drogami wyższej kategorii, tj. drogą wojewódzką nr 263 oraz drogą wojewódzką nr 473. Stanowi bezpośrednie połączenie z województwem łódzkim, gm. Grabów w powiecie łęczyckim. Całkowity koszt zadania wyniósł 1 876 906,46 zł, a dofinansowanie pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych stanowiło 70% wartości inwestycji - 1 313 834,52 zł.

- Każda inwestycja realizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to doskonały dowód na to, że współdziałanie administracji samorządowej i rządowej, a także wykorzystanie środków pochodzących z rządowych programów jest szansą na wszechstronny i zrównoważony rozwój naszego województwa - zaznaczyła w liście skierowanym do uczestników uroczystości wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

  • Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łęczyckiej w Dąbiu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:droga powiatowa,   Dąbie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.