Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18093) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Testy na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli, pracowników szkół podstawowych i specjalnych w Wielkopolsce

Dodano: 11.01.2021 14:14

Testy na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli i pracowników szkół podstawowych i specjalnych.

Dziś rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Testy będą przeprowadzane do 15 stycznia 2021.

Na testy mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkół. Badania będą wykonywane metodą RT-PCR w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Testy są dobrowolne i bezpłatne. - To duże przedsięwzięcie jest możliwe do przeprowadzenia dzięki dobrej współpracy z sanepidem oraz 12 Wielkopolską Brygadą Obrony terytorialnej. Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań, aby w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów skorzystali z testów – mówiła podczas inauguracji badań przesiewowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Zapotrzebowanie na testy dla nauczycieli zostało zebrane poprzez kuratorium oświaty i wojewódzką stację sanitarno-epidemiologiczną i przekazane do ministerstwa zdrowia. W Wielkopolsce chęć wykonania testu na SARS-CoV-2 zadeklarowało 9573 nauczycieli, czyli 57,5 proc. pedagogów mających bezpośredni kontakt z klasami I-III oraz 6125 pracowników administracji i obsługi szkół, czyli 57,3 proc. pracowników niepedagogicznych. Nadal istnieje możliwość wykonania badań wśród osób, które nie zgłosiły takiej deklaracji.

Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021. 

 
  • Testy na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli i pracowników szkół podstawowych i specjalnych w Wielkopolsce

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:testy dla nauczycieli,   koronawirus,   wojewoda,   sanepid,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Na testy szkoda kasy i czasu. Przykładowo nauczyciel załapał wirusa dziś. Jeszcze nie zaraża. Jutro robi test. Jest negatywny. Po czterech dniach zacznie zarażać.
Dodano: 12.01.2021 08:51    Przez: Pomocka

KOMENTARZE

Na testy szkoda kasy i czasu. Przykładowo nauczyciel załapał wirusa dziś. Jeszcze nie zaraża. Jutro robi test. Jest negatywny. Po czterech dniach zacznie zarażać.
Dodano: 12.01.2021 08:51    Przez: Pomocka
Nauczyciele obudźcie się! to nie są żadne tedy a: zniszczenie w czaszce przegrody nosowej z mózgiem aby chłonęły wirusy i zanieczyszczenia. To bandycki proceder. Jako lekarz wiem co piszę. Dziękuję za udost. wpisu osobie płyty..
Dodano: 13.01.2021 10:26    Przez: płyty rtv

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.