Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18092) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Obostrzenia przedłużone. Do szkół wrócą najmłodsi uczniowie

Dodano: 11.01.2021 18:33
Źródło: LM.pl

Do końca stycznia przedłużono obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Po feriach do szkoły wrócą uczniowie najmłodszych klas.

Zdaniem ministra Adama Niedzielskiego, w krajach ościennych mamy aktualnie do czynienia z narastającą trzecią falą zakażeń. Sytuacja w Polsce jest stabilna, ale średni poziom zachorowań w skali tygodnia nadal kształtuje się na poziomie około 10 tysięcy przypadków.

- Nie mamy skoku zachorowań. Nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów, obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów, łóżek nadal waha się poniżej 50 procent – mówił Adam Niedzielski. - Obostrzenia są decyzjami bardzo trudnymi, bo podejmowanymi w sytuacji dużej niepewności i sprzecznych sygnałów dochodzących z otoczenia – dodał.

Decyzją rządu do końca stycznia zamknięte będą hotele (otwarte jedynie dla medyków i hotele pracownicze), stoki narciarskie, galerie handlowe (poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami oraz gazetami). Zamknięte są również baseny, siłownie i kluby fitness, a także kina, muzea i inne obiekty kultury. Restauracje mogą działać, ale tylko w systemie dowozów jedzenia lub sprzedaży „na wynos“. Zgromadzenia publiczne ograniczone są do pięciu osób i taka sama liczba osób może uczestniczyć w spotkaniu domowym. Ograniczenia liczbowe dotyczą też sklepów i kościołów.

Wiadomo już, że nieznacznie zmieni się sytuacja dzieci i młodzieży. Po feriach zimowych, czyli od 18 stycznia do szkół wrócą jedynie uczniowie klas I – III.

- Nauczanie zdalne w grupach najmłodszych jest najmniej efektywne, uciążliwe dla dzieci i dla rodziców – mówił Przemysław Czarnek, minister edukacji. - Mam pełne przekonanie, że jesteśmy w pełni przygotowani do powrotu do nauczania stacjonarnego dzieci klas I – III – dodał.

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyły się zdalnie. Natomiast przedszkolaki, tak jak do tej pory, mogą uczęszczać do placówek.

fot. Kancelaria Premiera

  • Obostrzenia przedłużone. Do szkół wrócą najmłodsi uczniowie
  • Obostrzenia przedłużone. Do szkół wrócą najmłodsi uczniowie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zamykając nadal handel prowadzenie do kolejnego wirusa, uśmiercania miejsc pracy, depresję, samobójstw. Robicie z ludzi idiotow twierdząc że w galeriach jest wirus ale w spożywczym już nie ma. Jednak za kilka lat Ci wszyscy idioci podziekuja Wam w wyborach.
Dodano: 11.01.2021 20:57    Przez: An sa
Myślisz że inna partia by inaczej robiła? Nikt nie wezmie na siebie ryzyka
Dodano: 11.01.2021 21:37    Przez: Cuban White
Nie wiem jak by robiła inna partia, ale trochę słabo to wyszło, gdy Kaczyński w kwietniu sam chodził po zamkniętym cmentarzu, lub Szumowski po dymisji wyleciał na urlop!!! Tak samo jak słabo wyglądają akcje że szczepieniem się Jandy i jej podobnych. Prowokacje i awanturnictwo.Janda uważa, że na nią " SRAJĄĄĄ", a sama sraa chyba najbardziej! Ponadto faktycznie, w CCC się zarazisz, ale w Pepco czy Castorama już nie. Dziecko w 3 klasie jest bezpieczne, ale w 4 już nie. Ponadto uważam, że zamknięcie saun to kiepska decyzja, tym bardziej, że dzięki saunowanie czy mordowanie można żyć bez leków na wiele schorzeń...
Dodano: 11.01.2021 21:46    Przez: Stary Ch...j

KOMENTARZE

Otwórzcie ludziom sauny!!!!!!
Dodano: 11.01.2021 19:58    Przez: Litości
avatar PiSowcy robią wielki szum z tego, że rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaszczepił kilka osób szczepionkami, które miały trafić do śmieci. Lepiej niech się zmarnują niż mają uratować choć jedną, spragnioną życia duszyczkę. W Koninie nikt by nawet tak nie pomyślał. Niebywałe. Jeżeli się mylę ….. to proszę mnie poprawić.
Dodano: 11.01.2021 23:59    Przez: Józef Bąk
Zamykając nadal handel prowadzenie do kolejnego wirusa, uśmiercania miejsc pracy, depresję, samobójstw. Robicie z ludzi idiotow twierdząc że w galeriach jest wirus ale w spożywczym już nie ma. Jednak za kilka lat Ci wszyscy idioci podziekuja Wam w wyborach.
Dodano: 11.01.2021 20:57    Przez: An sa
Myślisz że inna partia by inaczej robiła? Nikt nie wezmie na siebie ryzyka
Dodano: 11.01.2021 21:37    Przez: Cuban White
Nie wiem jak by robiła inna partia, ale trochę słabo to wyszło, gdy Kaczyński w kwietniu sam chodził po zamkniętym cmentarzu, lub Szumowski po dymisji wyleciał na urlop!!! Tak samo jak słabo wyglądają akcje że szczepieniem się Jandy i jej podobnych. Prowokacje i awanturnictwo.Janda uważa, że na nią " SRAJĄĄĄ", a sama sraa chyba najbardziej! Ponadto faktycznie, w CCC się zarazisz, ale w Pepco czy Castorama już nie. Dziecko w 3 klasie jest bezpieczne, ale w 4 już nie. Ponadto uważam, że zamknięcie saun to kiepska decyzja, tym bardziej, że dzięki saunowanie czy mordowanie można żyć bez leków na wiele schorzeń...
Dodano: 11.01.2021 21:46    Przez: Stary Ch...j
Miki pamietaj ze we francji i niemczech jest LOCKDOWN. We francji godziny policyjne. Wojsko na ulicach w pelni uzbrojone.
Dodano: 12.01.2021 13:28    Przez: Cuban White
Pootwierać wszystko i będzie naturalna selekcja, tylko silne osobniki przetrwają !
Dodano: 11.01.2021 21:42    Przez: silny osobnik
Jakos europa zacchodnia naszego przyrodniego bratanka donalda thuska nie jest otwarta. LOCKDOWN. godziny policyjne. Wojsko na ulicach we francji. Wszystkie sklepy budo galerie w niemczech zamkniete. I nikt problemu nie robi a w polsce zamkneli 200 knajp z zarciem i tragedia bo wsioki nie maja gdzie zjesc
Dodano: 12.01.2021 15:04    Przez: Cuban White
Nie tylko 200 knajp zamknęli, ale prócz tych wsioków, zamknęli jeszcze wszystkie sauny, gdzie dbali o zdrowie ludzie, którzy do tej pory nie musieli kupować chemii od firm farmaceutycznych. Do sauny chodzą ludzie, którzy nie chcą oglądać kolejnych reklam z suplementami diety i łykać co chwilę nowych specyfików. Prócz tego zamknęli wszystkie baseny, bo nie daj Boże dwóch wyspostorowanych, zdrowych ludzi miałoby że sobą kontakt w chlorowanej, ozonowanej wodzie i jeszcze by razem uprawiali sport. ....
Dodano: 12.01.2021 15:33    Przez: Wkuuuurrrwiieeeeenie
W innych państwach pomocą dostają wszyscy którzy mają zamknięte a u nas działa to wybiórczo więc "wsioki" rozpaczaja. A jak już dostanie szkoły te niby pomoc to na co ona starczy??? Musisz wybrać czy opłacić pracownika czy wzięty kredyt na biznes. Ten który nie jest w takiej sytuacji nigdy nie zrozumie.
Dodano: 12.01.2021 23:06    Przez: An sa