Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18095) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Wilczyn. Dopłaty do wymiany pieców tylko do czerwca

Dodano: 16.01.2021 09:13
Źródło: LM.pl

Przez ostatnie pół roku gmina Wilczyn dopłacać będzie do wymiany źródła ciepła. Mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Gmina Wilczyn dofinansowanie do wymiany pieców na ekologiczne wprowadziła w 2018 roku. Właściciele nieruchomości mogli ubiegać się o zwrot dwóch lub trzech tysięcy złotych. W tym roku gmina chciała program zakończyć. Po dyskusji wójta z radnymi pomoc została jeszcze przedłużona. - Chcieliśmy dać szansę tym, którzy jeszcze chcą wymienić te piecie - tłumaczył podczas piątkowej sesji Rady Gminy wójt Grzegorz Skowroński.

Program został więc przedłużony o pół roku. Wnioski składać można do końca czerwca z deklaracją, że wymiana pieca nastąpi najpóźniej do końca roku. Od lipca gmina nie będzie przyjmować już nowych wniosków o dofinansowanie.

Alternatywą dla mieszkańców pozostaje program „Czyste Powietrze" prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Ubiegać się tam można o wyższe dofinansowanie, ale również wymogi potrzebne do spełnienia są bardziej wyśrubowane.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   piec,   źródło ciepła,   ogrzewanie,   wymiana pieców,   dotacja,   Rada Gminy WilczynDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co tutaj śrubować?? Albo się wymieniło piec albo nie
Dodano: 17.01.2021 08:17    Przez: Stary Ch...j
Ludzie na karolkowej tam powinni wszyscy mieć sprawdzone piece, smog jak na Śląsku
Dodano: 18.01.2021 19:53    Przez: Kk1

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.