Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18003) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Alicja przejdzie pierwszą operację. Wsparcie jest ciągle potrzebne!

Dodano: 16.01.2021 11:01
Źródło: LM.pl

Mała Ala z gminy Kramsk, na którą w ubiegłym roku wiele osób i instytucji „pompowało“, niedługo przejdzie pierwszą z kilku operacji. Do zaplanowania całości leczenia potrzeba jeszcze ok. 150 tys. zł.

Ala Szczepankiewicz to 2,5-letnia, rezolutna mieszkanka Wacławowa w gminie Kramsk. Będąc w łonie mamy wykryto u niej wadę serca, którą udało się skorygować. Zoperowano też rozszczep podniepienia, a przed Alicją jeszcze podcięce języka i przesynięcie brody. W pierwszym roku życia dziewczynki, stwierdzono niedobór żelaza i refluks, co skutkowało koniecznością założenia sondy. Teraz Ala je normalnie, ale ma problemy z przełykaniem i nie przybiera na wadze. Dziecko ma również obustronnie niedorozwinięte kości udowe, a także zwichnięte stawy biodrowe.

Szukający pomocy rodzice trafili do Paley European Institute. Kosztorys całości leczenia oszacowano na ponad 500 tys. zł. W 2019 roku ruszyła zbiórka na platformie siepomaga.pl (żeby wesprzeć kliknij TUTAJ). Na koncie jest tam dzisiaj blisko 220 tys. zł. Prawie drugie tyle wpłynęło na konto Alicji z innych zbiórek, m.in. z akcji „Gaszyn Challenge“.

- Po 2 latach mamy około 400 tys. zł i to pozwala nam już na planowanie leczenia – cieszy się Adrian Szczepankiewicz. - Mamy wyznaczony termin pierwszej operacji. W marcu „naprawione“ zostanie pierwsze bioderko, a po trzech miesiącach drugie – dodaje.

Do „spięcia“ całości leczenia maleńkiej Ali, potrzeba jeszcze ok. 150 tys. zł. W związku z tym nadal trwa zbiórka pieniędzy na platformie siepomaga.pl. A losy dzielnej dziewczynki, można śledzić na stronie „Kraina Alicji“ w mediach społecznościowych.

fot. archiwum

  • Alicja przejdzie pierwszą operację. Wsparcie ciągle potrzebne!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.