Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18032) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Zimowe utrzymanie dróg w gminie Wierzbinek. Gdzie zgłaszać?

Dodano: 17.01.2021 09:16

Urząd Gminy w Wierzbinku informuje, że utrzymaniem poszczególnych dróg na terenie gminy, odśnieżaniem, zajmują się odpowiedni zarządcy.

Za utrzymanie i odśnieżanie dróg wojewódzkich, w tym drogi 266 ( Sompolno - Wierzbinek - Radziejów, Sompolno - Ślesin) odpowiada Wojewódzki Zarząd Dróg w Poznaniu, Rejon Koło. Za utrzymanie i odśnieżanie dróg powiatowych, odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Koninie. Za utrzymanie i odśnieżanie dróg gminnych odpowiedzialny jest Urząd Gminy, który powierzył te zadania Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Wierzbinku. 

- Urząd Gminy w Wierzbinku prowadzi ciągły monitoring stanu wszystkich dróg przebiegających przez teren gminy i w przypadku takiej potrzeby zgłasza u poszczególnego zarządcy konieczność odśnieżania lub sypania, wówczas dany zarządca podejmuje decyzję o wyjeździe sprzętu i sypaniu – informuje wójt Paweł Szczepankiewicz. - Odśnieżanie chodników należy do właścicieli przyległych nieruchomości W razie potrzeby prosimy o informowanie telefonicznie o nieprzejezdnych drogach, a także o wyrozumiałość, gdyż mamy bardzo rozległy obszar gminy. 885 617 645 PGK w Wierzbinku ( w weekend), może być sms, 63 2611036 PGK w Wierzbinku ( w tygodniu)

Źródło: Gmina Wierzbinek 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   zima,   utrzymanie dróg,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Odśnieżanie chodników należy do właścicieli przyległych nieruchomości GDY BEZOSREDNIO PRZYLEGA DO GRANICY BADZ OGRODZENIA.
Dodano: 17.01.2021 14:57    Przez: MK

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.