Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16433) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Licheń. W sanktuarium maryjnym msza za parafian zamiast kolędy 

Dodano: 18.01.2021 11:52

W licheńskim sanktuarium odbył się dzień modlitw w intencji parafii, z których przybywają pielgrzymi. Byłą to tzw. msza kolędowa.

Wizyty duszpasterskie znane są w Polsce od kilku wieków. W tym roku z powodu trwającej pandemii nie mogą się one odbywać w taki sposób jak dotychczas. Wyjątkowa kolęda odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, 17 stycznia. - Chcemy podziękować wszystkim parafiom, z których przybywają pielgrzymi. Przez naszą modlitwę chcemy być blisko życia i codzienności tych, którzy nawiedzają tę świątynię, wesprzeć ich codzienne zmagania, by kształt ich codzienności był coraz lepszy. Chcemy im powiedzieć, że o nich pamiętamy w modlitwie przez cały rok – powiedział ks. Janusz Kumala, kustosz santkuarium maryjnego. 

Najbliższa niedziela zgodnie z decyzją papieża Franciszka, obchodzona będzie w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, 24 stycznia odbędzie się także III Rodzinny Dzień Babci i Dziadka dla mieszkańców ziemi konińskiej (i nie tylko). Księża marianie zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00, aby modlić się, by Bóg darzył naszych dziadków i babcie dobrym zdrowiem. W kolejną niedzielę, licheńskie sanktuarium podejmie prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego, aby dzień ten był Dniem solidarności z Chorwacją, którą trzy tygodnie temu nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   msza kolędowa,   sanktuarium maryjne,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co to jest msza ? Katoliku czy wiesz ?
Dodano: 18.01.2021 13:13    Przez: Człowiek
Pan Jezus na krzyżu złożył doskonałą ofiarę za nasze grzechy i nikt już nie musi składać żadnych ofiar, choćby bezkrwawych, jak to czynili Żydzi do czasu Jezusa.
Dodano: 18.01.2021 13:15    Przez: Człowiek
Jeśli Kościół Katolicki dziś składa ofiary, to znaczy, że ofiara Jezusa Chrystusa była niedoskonała i trzeba w czasie każdej mszy składać następne ofiary ?
Dodano: 18.01.2021 13:21    Przez: Człowiek
"matka boża licheńska" ma swoje Sanktuarium, no kogo na to stać, może zakonnika Tadeusza Rydzyka wspomaganego finansowo przez rząd PiS-u ? Kościół Katolicki to kościół bogini Maryi i swoje owieczki naucza ciemnoty.
Dodano: 18.01.2021 15:55    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.