Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18085) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Miasto zagroziło pozwami, ale wojewoda unieważnił zarządzenie

KONIN JEST NASZ

Dodano: 18.01.2021 15:12

Okazuje się, że władza nie tylko psuje ludzi ją sprawujących, jak twierdził lord Action, ale również odbiera im zdolność trzeźwej oceny sytuacji. Co można było ostatnio zaobserwować w Koninie.

W listopadzie miasto ruszyło z kampanią marketingową, pokazując na billboardach i plakatach nowe logo „Konin. Tu płynie energia” i szereg promujących je haseł (pisałem o tym w tekście „Tu ludzie chodzą na dwóch nogach i żalą się na drogie ogrzewanie”). Ponieważ część z zamieszczonych na billboardach sloganów wydała się mieszkańcom – wyrażając się delikatnie – nieco nietrafiona, ktoś wymyślił generator haseł, co zaowocowało wysypem parodiujących je sentencji, a „tu pta nocą jeż” należy do najłagodniejszych.

Kpiny z promocyjnych wysiłków magistratu okazały się być na tyle celne i bolesne, że w grudniu prezydent wydał zarządzenie, w którym wprost zakazał wykorzystywania znaku graficznego miasta i zagroził figlarzom konsekwencjami prawnymi.

To z kolei zirytowało Krzysztofa Pietruszewskiego, prowadzącego stronę „Konin. Mam prawo wiedzieć”, który postanowił sprawdzić, jakie prezydent ma podstawy, żeby komukolwiek grozić sądem.

- Najpierw sprawdziłem prawa autorskie, a następnie procedury wprowadzania logo i dość szybko się okazało, że te ostatnie złamano, a prawa autorskie nie zostały odpowiednio zabezpieczone – tłumaczy. – Mieszkańcy za to logo zapłacili, więc straszenie ich pozwami jest wybitnie nie na miejscu. Szczególnie, gdy się nie ma do tego podstaw prawnych.

Sprawa została zgłoszona do wojewody wielkopolskiego, który zarządzenie prezydenta uchylił, zgadzając się z argumentami koninianina. Logo, a więc – jak wskazuje zapis stosownej ustawy – symbole „jednostki samorządu terytorialnego mogą ustanawiać w drodze uchwały”. Mało tego, taki symbol musi zaopiniować właściwe ministerstwo, w tym wypadku spraw wewnętrznych i administracji.

następna
strona 1/2
  • Miasto zagroziło pozwami, ale wojewoda unieważnił zarządzenie

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   logo KoninaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W naszym mieście różne się rzeczy działy! Urzędnicy przez 3 lata nie widzieli pola z kukurydzą na terenach inwestycyjnych, radni głosowali za tym, żeby radny był radnym, chociaż przepisy stanowiły inaczej. Wydaje mi się, że urzędnicy zamienili się miejscami i trwamy w bezsilności. To jest tak jak za PRL: dyrektor fabryki guzików został zdjęty ze stanowiska, ale mianowano go dyrektorem fabryki spinaczy. U nas jest podobnie! Raz się jest dyrektorem od rozrywki, żeby być urzędnikiem od energetycznej kreski. Tylko trzeba wiedzieć jak się robi kreskę i przy użyciu jakich narzędzi.
Dodano: 18.01.2021 18:17    Przez: Felek Stankiewicz
To już kolejna wpadka władzy w Koninie z niewiedzy o sprawach w samorządzie ...
Dodano: 18.01.2021 15:29    Przez: dax
Niech włodarze w końcu przedstawią swój program rozwoju na kolejne lata dla miasta Konin!!
Dodano: 18.01.2021 18:29    Przez: energia
To logo jest beznadziejne. Ten kto to zatwierdził i wydał pieniądze miejskie powinien wylecieć z roboty. Jakiś gryzmoły na dole które są nieczytelne po prostu TRAGEDIA. Nic dziwnego że PO SLD zadłużyło miasto na 200 000 000 jak się nie ma pojęcia o rządzeniu.
Dodano: 18.01.2021 17:25    Przez: Glos
To nie nowość , że w mieście Konin władze Konina nie mają wiedzy na temat samorządności , tak samo jest w spółkach miejskich gdzie siedzą pseudo fachowcy - spadochroniarze . Skutkiem takiej sytuacji jest brak rozwoju w mieście Konin , żyjemy w czasie stagnacji dzięki obecnej władzy . Od czasu nowej władzy mogliśmy tylko zauważyć podwyżki w mieście .Inwestycje są realizowane ale to plany wcześniejszych rządów teraz jest tylko dalsze ich realizowanie , natomiast obecna władza nie ma żadnego programu. To ciężka świadomość wśród mieszkańców miasta Konin , że osoby bez doświadczenia żyją z pieniędzy podatników . Kolejną niewiedzą jest sektor oświaty gdzie również władza nie ma pomysłu pozytywnego jak rozwiązać problem.
Dodano: 18.01.2021 17:15    Przez: senior

KOMENTARZE

Prezydent jest za autobusami napędzane wodorem to zarzynanie kasy miejskiej pustka gdzie odczują to mieszkańcy. Zakup autobusu to jedno a utrzymanie czyli eksploatacja jest bardzo droga , więc gdzie jest sens . Lepiej żeby prezydent wycofał się z tej koncepcji bo nie każde zródła energii odnawialne są takie dobre .
Dodano: 18.01.2021 20:28    Przez: inz
Zakupy nowych autobusów komunikacji miejskiej to zawsze wykorzystanie dotacji. Dzięki temu są one kupowane za bardzo małą cześć ich wartości. Autobusy elektryczne okazują się być tańsze w eksploatacji od diesli czy hybryd. Autobusy wodorowe, poza oczywistym walorem, że nie zanieczyszczają środowiska, także będą w eksploatacji dużo lepsze niż dotychczasowe diesle. Czy lepsze od elektryków? Zobaczymy. Ale już teraz pisanie, że to drogo i straszenie mieszkańców, to solidna przesada! W miarę upowszechniania się tych autobusów, cena będzie spadać, podobnie z ceną wodoru. Już teraz cena autobusu wodorowego jest tylko 10% wyższa od elektryka. Fakt, że wodór jest jeszcze dużo droższym paliwem, ale autobus na pełnym "tankowaniu" zrobi dużo więcej km niż "zatankowany" elektryk. A i czas "tankowania" jest ważny, bo związany z powrotem do eksploatacji autobusu.
Dodano: 18.01.2021 22:01    Przez: Jakub Wawrzecki
Wawrzecki w pana wypowiedzi nie został uwzględniony istotny argument czyli bezpieczeństwo mieszkańców , wodór nie jest aż takim super rozwiązaniem . Sugeruje przeanalizować wszystkie aspekty wodoru bo pana myśl jest podyktowana katalogami o wodorze warto mieć większą wiedzę , szerszą . Warto spojrzeć na chłodno a nie oczami wizjonera
Dodano: 19.01.2021 07:57    Przez: daniel
Danie, pana wypowiedź zaś ma sugerować, że wodór jest niebezpieczny? No, uważałbym z takim stwierdzeniem. Jest wodór bardzo dobrym i czystym rozwiązaniem oraz bezpiecznym. Jak we wszystkim, ważne są procedury i zasady. I tak, mam wiedze większą niż katalogową. Ponadto, jest to technologia od której nie ma odwrotu i która jest wdrażana. Uważa pan, że wszyscy dookoła się mylą?
Dodano: 19.01.2021 08:37    Przez: Jakub Wawrzecki
To co pisze Wawrzecki to efekt szczepionki COVID -19
Dodano: 19.01.2021 08:50    Przez: monika
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.