Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzas na kondycję - zadbaj o siebie mądrze

Czas na kondycję - zadbaj o siebie mądrze

Materiał promocyjny

Dodano:
Czas na kondycję - zadbaj o siebie mądrze

Początek roku sprzyja zmianom. Listy postanowieniami pękają w szwach, a zwyczajowo tym topowym jest zwiększenie aktywności fizycznej. Zatem do dzieła - więcej sportu!

Poprawa kondycji fizycznej niesie za sobą same korzyści. Pozytywnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, w rezultacie przekładając się na lepszą jakość życia. Żeby jednak efekty wycieczek na siłownię czy domowych ćwiczeń były zauważalne, niezbędna jest konsekwencja. Zacznij małymi krokami. Na początek wystarczy 15 minut dziennie - wstań od komputera wykonaj podstawowy zestaw ćwiczeń rozciągających. To pierwszy element, który pozwoli wprowadzić nowy nawyk aktywności, za który wdzięczne będą twoje mięśnie i kręgosłup. Kilkunastominutowe codzienne ćwiczenia to jednak tylko smaczna przystawka.

Dbałość o kondycję fizyczna powinna być przemyślana. Żeby robić to mądrze należy nie tylko pamiętać o regularnych ćwiczeniach i diecie, ale też przyglądać się swoim parametrom fizjologicznym. Niezwykle pomocne w całym procederze są sportowe zegarki, które nie tylko przypomną nam o treningu, ale również monitorują tętno, informują o spalonych kaloriach, dystansie, który przebiegliśmy czy ilości wykonanych kroków. Analizowanie rezultatów w czasie rzeczywistym wzmacnia motywację do dalszej aktywności, bo widzimy realny progres. Stopniowo zauważamy efekty - dystanse są coraz większe, a zmęczenia mniej.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami powinny zwrócić szczególną uwagę zarówno na swoje tętno spoczynkowe, wynik w trakcie i po aktywności fizycznej. Nasz organizm wysyła jasne sygnały o tym co dla niego dobre. Wsłuchaj się w ciało i kontroluj intensywność treningu w zgodzie z wewnętrznym rytmem ciała. U dorosłych puls w stanie spoczynku powinien wynosić około 70 uderzeń na minutę - wyniki jednak bywają różne, stąd rekomendowane jest indywidualne obliczanie maksymalnego tętna podczas aktywności fizycznej, które ma określone pułapy z zależności od treningowego celu. Jeżeli priorytetem jest spalanie tkanki tłuszczowej poziom będzie inny, niż ten ukierunkowany w stronę poprawy wydolności organizmu.

Ruch to podstawa zdrowego ciała. Szczególnie dziś w świecie, którym większość z nas funkcjonuje w czterech ścianach 80% czasu spędzają przed monitorem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym konsekwentne wykonywanie ćwiczeń może stać się przyjemnym nawykiem, o którym skrupulatnie przypomni nam aplikacja mobilna czy zegarek. W dobie tak ogromnej dostępności, nie pozostaje nic innego jak z niej skorzystać. Konsekwentnie, mądrze i dla zdrowia.

Czytaj więcej na temat:zdrowie, kondycja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole