Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18084) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Turek. Policjanci uratowali przysypanego śniegiem bezdomnego

Dodano: 19.01.2021 15:21
Źródło: LM.pl

Przysypanego śniegiem, zmarzniętego bezdomnego znaleźli policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku.

Mundurowi wspólnie z pracownikami MOPS-u sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Przekazują im informacje dotyczące skorzystania z ciepłej odzieży, posiłku i noclegu. Noc spędzona na mrozie może skończyć się tragicznie. O mało tak się nie stało w przypadku bezdomnego, do którego wezwani zostali policjanci na osiedlu Zdrojki.

- Mężczyzna był przysypany śniegiem i miał trudności z poruszaniem się. Był przemoczony i zmarznięty, ale na szczęście pomoc przyszła na czas i mężczyzna trafił pod właściwą opiekę do noclegowni w Kole – informuje Mateusz Latuszewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Funkcjonariusze apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy nietrzeźwe i zgłaszanie pod numerem alarmowym 112.

fot. KPP Turek

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bezdomni,   mróz,   pomoc bezdomnym,   zima,   osoby bezdomne,   policja turek,   KPP Turek,   Mateusz LatuszewskiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Poza tym tępić tych co z luksusowych samochodów wyrzucają przez okna pety, butelki, opakowania po kawie i daniach z wiadomych miejsc, puszki po piwie, zużyte artykuły higieniczne i baterie oraz .... . Tępić tych co nie segregują śmieci, tolerują dzikie i nielegalne wysypiska śmieci. Tępić nowobogackich i staro też bałaganiarzy.... szkodników...
Dodano: 19.01.2021 21:14    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

Co cię nie zabije to cię wzmocni, chciałoby się powiedzieć, to teraz tenże bezdomny będzie żył długo i szczęśliwie ?
Dodano: 19.01.2021 16:10    Przez: Człowiek
A może człowiek chciał w ten sposób odejść z tego świata, gdzie radości z życia nie zaznaje ?
Dodano: 19.01.2021 16:12    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.