Dzisiaj jest czwartek 6 maja 2021, imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17130) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)Konin. Aktywne sprzątanie na hałdach i nad jeziork ... (2)

O tym, że dziadkowanie to piękna i ważna życiowa rola

Dodano: 22.01.2021 08:03

Ten dzień jest szczególny dla Dziadków. Przepadają za wnuczętami od początku, ale w tym dniu przyjmują od nich wyrazy wdzięczności. Oto galeria dziadków, których poprosiliśmy o refleksje na temat tej jakże ważnej życiowej roli.

Wnuczka to najważniejsza osoba w rodzinie 

Jarosław Sidor, radny Rady Miasta Konina. Od pół roku dziadek Hani, Haneczki, Hanusi – bo tak mówi o najmłodszej i najsłodszej członkini rodziny. - Jest radosna, śmieje się, poznaje dziadka, zaczyna raczkować – opowiada o swojej wnuczce. - Mam dwie wspaniałe córki, ale nie widziałem ich zaraz po narodzinach bo nie było mnie wtedy w kraju. Dlatego narodziny Haneczki były dla mnie wielkim przeżyciem. Bardzo czekaliśmy z żoną na ten moment. Przeżycie ogromne, ale najważniejsze że Haneczka jest zdrowa, a że to pierwsza wnusia to oczko w głowie, najważniejsza osoba w rodzinie. Skoro nie było mnie przy dzieciach, jak były małe, to teraz kiedy tylko mogę, każdą chwilę poświęcam mojej wnuczce. Śmieją się ze mnie w rodzinie, że jak wracam zdenerwowany z pracy, czy z obrad Rady Miasta Konina, żona dzwoni do córki, żeby przyjechała z Hanią, to dziadek się od razu uspokoi. To prawda. Zajmuję się wtedy wnuczką, nie odbieram telefonów. Wszystko inne schodzi na drugi plan bo Hania jest najważniejsza. Każdemu tego życzę.

strona 1 z 4
1 2 3 4

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień dziadka,   Tomasz Nowak,   Jarosław Sidor,   Władysław Wojtulewicz,  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.