Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18086) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

O tym, że dziadkowanie to piękna i ważna życiowa rola

Dodano: 22.01.2021 08:03

Z wnuczkami świat pędzi do przodu 

Poseł PO, Tomasz Nowak jest dziadkiem dwóch wnuczek: Poli 9 lat i Irenki 8 lat. - To niesamowicie radosne uczucie – mówi Tomasz Nowak o narodzinach wnuczek. - Tak jakbym po raz drugi stał się ojcem, bowiem dziadkowanie daje takie poczucie, że znowu zaczęło się coś pięknego, choć jestem już na innym etapie życiowym. Nie mam już tej odpowiedzialności co przy dzieciach, ale więcej radości, że zajmuję się również procesem wychowania młodych ludzi. Co roku organizujemy wspólne wyjazdy z wnuczkami. A dziadkowanie to wyzwanie. Streściłbym to taką historyjką, gdy wziąłem wnuczki na sanki, obie zaczęły krzyczeć „biegnij dziadku, biegnij” i zacząłem biec. Jestem w miarę sprawnym człowiekiem, ale wtedy dotarło do mnie, że przede wszystkim jestem dziadkiem. To mi uzmysłowiło, że chcę jak najdłużej być dziadkiem, aby opiekować się wnuczkami, dając im impuls do rozwoju. Dziewczyny choć w podobnym wieku są różne i samodzielne, co daje poczucie, że świat nie jest jednowymiarowy. Cieszy, gdy przy okazji rocznic, czy urodzin, wnuczki pamiętają o dziadkach, którzy są od tego, żeby rozpieszczać. Kiedyś pojechaliśmy wspólnie na narty i zauważyłem, że dziewczynki zjeżdżają szybciej niż ja. Najpierw chciałem to opanować, ale uzmysłowiłem sobie, że tak właśnie świat goni do przodu.

strona 3 z 4
1 2 3 4

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień dziadka,   Tomasz Nowak,   Jarosław Sidor,   Władysław Wojtulewicz,  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.