Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17871) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

O tym, że dziadkowanie to piękna i ważna życiowa rola

Dodano: 22.01.2021 08:03

O narodzinach wnuczki dowiedział się podczas meczu

Roman Jaszczak, założyciel, wieloletni prezes i trener Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego Medyk o narodzinach swojej pierwszej i (jak na razie) jedynej wnuczki dowiedział się... podczas meczu. - Był to wspaniały moment - wspomina. Szczęśliwa wiadomość zastała go w Berlinie podczas finału Ligi Mistrzyń pomiędzy FFC Frankfurt, a PSG. - Całą podróż byliśmy na łączach z moim zięciem Tomkiem. Urodziła się dokładnie w przerwie tego meczu. Zięć napisał mi: „Amelka jest już z nami". Nie zapomnę tego momentu do końca życia.

Mając za dziadka legendę piłkarstwa kobiecego w Polsce pięcioletnia dziś Amelia karierę sportową, wydawać by się mogło, ma już z góry zaplanowaną. - Mam nadzieję, że Amelka będzie sportowcem - przyznaje Roman Jaszczak. Ale od razu dodaje: - Niekoniecznie musi grać w piłkę nożną. Pozostawiam tę decyzję jej. Ale już dziś wiem, że jest bardzo uzdolniona ruchowo. Świetnie biega, jest energiczna, nie można jej zatrzymać w miejscu. Wnuczka to osoba, którą bardzo kocham. Tak to działa. Myślę, że wszyscy dziadkowie i babcie trochę inaczej podchodzą do swoich wnuków, niż do własnych dzieci. Gdy wychowywaliśmy dzieci byliśmy zapracowani, mieliśmy mnóstwo obowiązków, to były trochę inne czasy, gdy trzeba było żyć z dnia na dzień. Teraz mamy więcej czasu dla wnuków, mamy zupełnie inne spojrzenie. Dzisiaj byśmy zupełnie inaczej dzieci wychowali - mówi.

Jak na razie Amelka wypełnia każdą wolną chwilę w jego napiętym terminarzu. Co nie zmienia faktu, że mógłby ten czas spędzać w szerszym gronie. - Każdy dziadek marzy, by mieć wnuka i na tego wnuka ciągle czekam - śmieje się Roman Jaszczak.

strona 4 z 4
1 2 3 4

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień dziadka,   Tomasz Nowak,   Jarosław Sidor,   Władysław Wojtulewicz,  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.