Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17387) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na ul. Kleczewskiej korek. Samochód uderzył w przy ... (0)Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (0)

Społeczność „Hutniczej” walczy o szkołę. Napisali do prezydenta

Dodano: 20.01.2021 13:49
Źródło: LM.pl

Uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Koninie, walczą o przetrwanie. Na najbliższej sesji radni podejmą decyzję o zamiarze likwidacji „Hutniczej“.

Zgodnie z uchwałą, której projekt znalazł się w porządku obrad styczniowej sesji Rady Miasta Konina, zlikwidowana ma zostać Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 oraz Technikum nr 5, wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych. Jednocześnie, z końcem sierpnia przeniesione zostałoby kształcenie w niektórych zawodach z „Hutniczej” do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. W związku z tym od 1 września uczniowie ZST będą mogli kontynuować naukę w ZS CKU w zawodach: technik programista, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych oraz fryzjer, elektryk, kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, ślusarz, stolarz, lakiernik samochodowy i kucharz. W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

- Nie przenosi się kształcenia w zawodzie technik informatyk ponieważ w tym zawodzie odbywa się już kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego. Ww. szkoła przejmie również obecny budynek Zespołu Szkół Technicznych przy ul. płk. Witolda Sztarka 2. Pozwoli to docelowo rozszerzyć ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego i poprawić bazę dydaktyczno-wychowawczą.

Do ZST uczęszcza obecnie 260 uczniów, w 10 oddziałach. Przeprowadzona wśród nich ankieta wskazała, że młodzież nie chce likwidacji szkoły i przeniesienia ich do ZS CKU. Samorząd uczniowski skierował w tej sprawie pismo do prezydenta Konina.

- Nie zgadzamy się z taką polityką edukacyjną, która sprowadza się do matematycznych wzorów, w której górę nad dbałością o dobro ucznia przejmuje czynnik ekonomiczny. Decyzja o likwidacji szkoły nie może opierać się wyłącznie na tych przesłankach. Nie chcemy, aby dyskusja o losach szkoły odbywała się bez udziału nauczycieli, rodziców i nas – uczniów. Jesteśmy zespołem, w którym obowiązują zasady otwartości i szczerości w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Dlatego oczekujemy potraktowania nas jako partnerów w podejmowaniu decyzji o naszych losach – piszą uczniowie. - Małe środowisko szkolne sprawia, że czujemy się w szkole bezpiecznie. Nauczyciele znają nas, wiedzą, z jakimi trudnościami się borykamy i mogą natychmiast reagować na daną sytuację czy problem. W dużej szkole jest to niemożliwe nie jesteśmy anonimowi. Na likwidacji szkół zawsze najbardziej tracą dzieci. Muszą one zmienić szkołę, nauczycieli i środowisko, które w procesie rekrutacji świadomie wybrały – dodają.

następna
strona 1/2
Jakie jest Twoje stanowisko w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Technicznych w Koninie?
  • Społeczność „Hutniczej“ walczy o szkołę. Napisali do prezydenta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czemu prezydent nie wezmie się za redukcję w spółkach miejskich i pensji nie zredukuje prezesom, gdzie tym bardziej siedzą ludzie , którzy nie mają kierunkowego wykształcenia jak i żadnego doświadczenia w danych branżach a tylko nauczycielskie . Czyżby przewidział, że szkolnictwo będzie się sypać w Koninie i zapewnił kolesiom ciepłe posadki . Ustawili się sami gdzie na to przyzwolił prezydent a mieszkańców i dzieci gnębią .
Dodano: 20.01.2021 14:38    Przez: konin
Władze miasta Konin oszczędności szukają poprzez zamykanie szkół, a może oszczędności trzeba szukać gdzie indziej np w zbyt rozrosłej biurokracji w urzędach i spółkach miejskich ?
Dodano: 20.01.2021 16:13    Przez: Człowiek
Tak właśnie przedstawia się program dla miasta Konin obecnej władzy . Redukcja oświaty i podnoszenie podatków w mieście . Czy takie zarządzanie miastem prowadzi do rozwoju w mieście . Czy mieszkańcy i ich rodziny przy takiej sytuacji jaką funduje im obecna władza mogą żyć z poczuciem bezpieczeństwa . Prezydent obiecał nam bezpieczny Konin. Jak można sobie wyobrazić dalsze losy miasta Konin w perspektywie czasu . Takie czynniki zapewne będą miały odzwierciedlenie w podniesieniu bezrobocia w mieście , także nic dobrego nie wróży .
Dodano: 20.01.2021 14:21    Przez: magda
Pan Nowak z Kramska jest nie lepszy. Chcę zamykać szkołę w Woli, liczacej wraz z Izabelinem i Rudzica chyba z 3 tys mieszkańców. Zamiast rozwijać gminę, tworzyć miejsca pracy, nie tylko dla nauczycieli, dzięki szkole pracę ma firma cateringowa, kierowcy szkolnych autobusów oraz inne firmy usługowe, nawet sklep. Nie rozumie tego, że szkoła przyciągałaby ludzi do budowania się tu, a tak wybierają gminę Kazimierz Biskupi. Przed wyborami, to obiecują, że szkoły będą, a jak ich wybiorą, to już mają ludzi gdzieś.
Dodano: 20.01.2021 14:53    Przez: Mieszkanka gminy Kramsk
To tylko początek wierzchołka góry lodowej ....
Dodano: 20.01.2021 14:29    Przez: konin

KOMENTARZE

Zadania oświatowe to zadanie własne gminy, nie można kierować się tylko wysokością subwencji, władza lokalna może i powinna rozwijać edukację w ramach własnych środków, dlaczego POKO kieruje się rachunkiem opłacalności w oświacie, a w spółkach miejskich, zakładach budżetowych i urzędzie miejskim taki rachunek już nie obowiązuje? Szybko znajdziecie środki ograniczając pensje swoich KOlesi w prezesurach MPEC PWIK PGKIM ZDM itd
Dodano: 20.01.2021 20:07    Przez: obywatel
w spółkach miejskich prezesi zarabiają brutto rocznie po pół miliona rocznie . Takie są realia , tego prezydent nie widzi . Szukają oszczędności w oświacie , wystarczy poszukać oszczędności urzedzie miejskim i w spółkach miejskich .Przy wyborach nauczyciele i mieszkańcy nie zapomną wam tego co zrobiliście . zapewne macie wiadomość , że to wasza 1 i ostatnia kadencja ... sami się wykończyliście i sami jesteście sobie winni . pseudo samorządowcy
Dodano: 20.01.2021 20:25    Przez: realista
avatar Nie po to były prezydent został prezesem, czy były senator dyrektorem, aby teraz pensję obcinać!!!!! Nie po to burmistrz Świebodziński czy były zastępca burmistrza taki kawał drogi przyjeżdżają do MZK czy im podobnych spółek, aby zarabiać 3 tys złotych.
Dodano: 21.01.2021 07:06    Przez: Stary Ch...j
Osobiście uważam, że szkoła ta powinna zostać usunięta. Mówię to jako absolwent. Placówka ta wywołała u mnie silne napady lęku, depresję (zdiagnozowaną psychiatrycznie :)) oraz totalne zburzenie poczucia własnej wartości. Jeżeli Twój światopogląd nie zgadza się z wizją Pani Katechetki to człowiek ma tam istne piekło. No, ale czego się spodziewać po osobie, która ma umysł wyprany przez instytucje kościoła i foliarskie teorie. Szkoła niby techniczna, ale w internecie swego czasu promowali się tylko i wyłącznie fryzjerkami z zawodówki. Nic dziwnego skoro to były ulubienice Katechetki. Nauczyciele po godzinach inwigilują uczniów na mediach społecznościowych, a potem zapraszają na dywanik do pedagoga. Wciskają przy tym ściemy na które pięciolatek by się nie nabrał. Jest dużo więcej szkół w Koninie, które mają o wiele więcej do zaoferowania. #TAKDLALIKWIDACJIZST
Dodano: 20.01.2021 21:00    Przez: Absolwent
avatar Dokładnie, tam nawet ani boiska, ani bieżni do biegania, o sali gimnastycznej nie wspomnęn
Dodano: 21.01.2021 07:09    Przez: Stary Ch...j
200 mln długów w samorządzie za PO, ale prezesi spółek muszą mieć po pół miliona, najlepiej uderzyć w biedę za najniższą krajową, swoją drogą nauczycielki to straszna grupa zawodowa, słaba, nic nie potrafiąca, tylko donosić do dyrekcji na innych, siać intrygi i obgadywać innych pracowników
Dodano: 20.01.2021 21:37    Przez: platforems
avatar Prezesi muszą mieć, bo nie po to burmistrz Świebodziński że swoim kolegą taki kawał drogi do MZK czy innych spółek dojeżdżają, abyś Ty teraz pensję obcinał
Dodano: 21.01.2021 07:15    Przez: Stary Ch...j
avatar Wystarczy spojrzeć w każde pomaturalne rankingi. 22 uczniów podeszło do matury, z tego 15 poprawka w sierpniu albo za rok. W CKU biedy nie będą mieli, no chyba, że uczniowie boją się tego, ze ktoś będzie im kazał się uczyć
Dodano: 21.01.2021 07:13    Przez: Stary Ch...j
avatar W ogóle to powinien zostać jeden Zespół Szkół Zawodowych i tyle. Ewentualnie dwa, CKU i Kopernik. Nie ma Huty to szkoła do likwidacji, nie ma KWB to górnicza do likwidacji. Po co utrzymywać fikcję i szkolić fryzjerów czy kasjer- sprzedawców w Górniczej czy Hutniczej?
Dodano: 21.01.2021 07:19    Przez: Stary Ch...j
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.