Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17832) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Wnuki przewartościowały ich świat. Dzisiaj Dzień Babci!

Dodano: 21.01.2021 08:12
Źródło: LM.pl

Krystyna Leśniewska, konińska radna Prawa i Sprawiedliwości, babcia sześciorga wnucząt (Paulina – 25 lat, Jakub – 21 lat, Marcel – 13 lat, Kacper – 8 lat, Lena – 9 lat i Natasza – 5 lat).

Babcią po raz pierwszy została mając 45 lat. Jak wspomina pani Krystyna, jako mama trzech synów, bardzo czekała na wnuczkę.

- Kiedy urodziła się Paulina oszalałam. Biegałam z sukieneczkami po poradni na ul. Przyjaźni. Stroiłam ją w te sukienki, dopóki się dało, bo potem wskoczyła w spodnie – wspomina babcia Krysia.

Cztery lata po pierwszej wnuczce, na świat przyszedł Jakub, teraz już też dorosły mężczyzna, który tak jak Paulina, żyje własnym życiem.

- Są szczęśliwi i to jest najważniejsze – podkreśla Krystyna Leśniewska. - Do przytulania mam jeszcze czwórkę wnucząt – dodaje.

Najbliżej, bo w Koninie – Laskówcu mieszkają Lena i Natasza, które uwielbiają śpiewać i tańczyć. Nieco dalej babcia Krysia ma do Marcela i Kacpra, bo pierwszy z nich mieszka w Poznaniu, a drugi we Wrocławiu.

- Jak się spotykamy to robię z nimi to co chcą. Pieczemy pierniczki, gotuję kluski – mówi Krystyna Leśniewska. - Wnuki wiedzą, że jestem babcią działaczką. Są dumne, że włączyłam się w powstanie wybiegu dla psów, budowę ścieżki rowerowej oraz walkę o plac zabaw. To właśnie dla nich chciałam, żeby został tam gdzie jest. Kiedy pytałam, czy wolałyby mieć spokojniejszą babcię, powiedziały że nie. Bardzo się kochamy, chociaż teraz rzadko się widujemy – ubolewa radna.

Pani Krystyna podkreśla, że ma wspaniałych synów i synowe oraz najwspanialsze wnuki, na które mimo odległości, zawsze może liczyć.

Krystyna Leśniewska z wnukami: Marcelem, Kacprem, Leną i Nataszą.

Krystyna Leśniewska z wnukami: Marcelem, Kacprem, Leną i Nataszą.

Krystyna Leśniewska z wnukami: Marcelem, Kacprem, Leną i Nataszą.

strona 2 z 5
1 2 3 4 5

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.