Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17298) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (0)Dziecko zmarło po porodzie w domu. Śledztwo prokur ... (1)

Wnuki przewartościowały ich świat. Dzisiaj Dzień Babci!

Dodano: 21.01.2021 08:12
Źródło: LM.pl

Ewa Jeżak – prezeska Konińskiego Kongresu Kobiet, babcia Michaliny ( 1 rok i 2 miesiące).

Pojawienie się Misi, przewartościowało życie walczącej o prawa kobiet Ewy Jeżak. Wnuczka jest oczkiem w głowie całej rodziny.

- Nie potrafimy jej niczego odmówić. Oszaleliśmy na jej punkcie – mówi babcia Ewa. - Pamiętam dzień, kiedy się urodziła. Byłam w drodze do szpitala w Poznaniu, gdzie leżała moja córka – Agnieszka. Nie wiedziała jak powiedzieć swojemu narzeczonemu, że idzie rodzić. Wiedziała, że będę się denerwowała. Kiedy dojechaliśmy, pielęgniarki wpuściły mnie do Misi. Jak ją zobaczyłam to było uczucie nie z tej ziemi – dodaje.

Michalina przyszła na świat w niezwykle ważnym dla jej babciu dniu – 7 listopada w Światowy Dzień Feministek oraz urodziny Marii Skłodowska – Curie.

- Wszystkie okoliczności wskazywały, że będzie wyjątkową dziewczynką i taką jest – mówi Ewa Jeżak. - W związku z pojawieniem się Misi, mam jeszcze większy zapał, żeby walczyć o prawa kobiet – dodaje.

Babcia Ewa uwielbia gotować dla swojej jedynej, jak do tej pory, wnuczki.

- Najbardziej lubi moje oscypki – podkreśla. - Uwielbiam spędzać z nią czas. Oglądamy kwiaty, przyglądamy się ptaszkom i liczymy koty. Jestem na każde zawołanie córki. Staramy się ją czasem brać na noc, żeby się nią nacieszyć. Jestem trochę przewrażliwiona na jej punkcie. Bardzo się boję, że coś sobie zrobi. Ostatnio nawet z tego powodu wymieniłam ławę – dodaje.

Niedawno wpatrzona w babcię Misia, zmieniła obiekt zainteresowań na dziadka. Zrozpaczona babcia musi teraz zabiegać o względy wnuczki.

Ewa Jeżak z maleńką Misią.

Michalina - wnuczka Ewy Jeżak.

strona 4 z 5
1 2 3 4 5

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.