Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17352) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (0)Wygrali, ale nie awansowali. KKF Automobile Torino ... (0)

Wnuki przewartościowały ich świat. Dzisiaj Dzień Babci!

Dodano: 21.01.2021 08:12
Źródło: LM.pl

Bożena Janicka, lekarz rodzinny i prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, babcia Zuzanny (4,5 roku) oraz Dominika ( 3 lata i 3 miesiące).

Spędza z wnukami każdą wolną chwilę. Jak mówi, bardzo na nie czekała.

- Bardzo mnie ucieszyła informacja o ciąży. Była przy urodzeniu zarówno Zuzi jak i Domusia, towarzyszyłam synowej – wspomina Bożena Janicka. - Zuzia urodziła się nad ranem. Była śliczna. Domusiowi przecięłam natomiast pępowinę, ale odpępnienie nic nie dało. To synuś mamusi – śmieje się.

Babcia Bożena wnuczętami może cieszyć się cały czas, bo cała rodzina mieszka w jednym domu.

- Od początku uczestniczymy w ich rozwoju, pomagamy. Byłam głosem doradczym w sprawie karmienia, katarku. Czuwamy z mężem i jesteśmy do dyspozycji, ale przede wszystkim to są dzieci swoich rodziców – mówi Bożena Janicka. - Zuzia i Domuś są już przedszkolakami. Domuś jest cichy i lubi budować, oglądać maszyny, ciągle coś majstruje, nie można go zagonić do domu. Za to Zuzia mogłaby się z domu nie ruszać. Jest dzielna i nie zamyka jej się buzia. Stwierdzono, że jest jak babcia i moja córka – Marta. Zresztą, Zuzia z Martą rozumieją się bez słów – dodaje.

Pani doktor jest niezwykle zapracowaną osobą. Nie tylko kieruje przychodnią w Kazimierzu Biskupim, z filią w Posadzie, ale też szefuje organizacji zrzeszającej lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w Wielkopolsce. Kiedy tylko znajdzie chwilę wolnego czasu, spędza go z wnukami.

- Ubolewam, że mam tak mało czasu. Najbardziej lubię, kiedy wyjeżdżają ich rodzice i muszę się nimi zająć. Wtedy z czystym sumieniem mogę się bawić z wnusiami. Smażymy wtedy naleśniki, rysujemy, bawimy się, albo idziemy na dwór. Karmienie zwierząt, które wszyscy kochamy, to nasz rytuał. To najlepszy czas – mówi babcia Bożena. - Rozpuszczam wnuki na maksa. Babcie po to są, a ja jestem typową babcią, chociaż czasem próbuję się opanować. Mają wszystko co chcą, poza czekoladą bo Zuzia ma na nią uczulenie. To są nasze skarby – podkreśla.

Michalina - wnuczka Ewy Jeżak.

Bożena Janicka z 4,5-letnią Zuzią.

Bożena Janicka z 3-letnim Dominikiem.

strona 5 z 5
1 2 3 4 5

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.