Dzisiaj jest czwartek 6 maja 2021, imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17143) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)Konin. Aktywne sprzątanie na hałdach i nad jeziork ... (2)

Koronawirus w Wielkopolsce. Odnotowano 740 nowych zakażeń

Dodano: 21.01.2021 13:33
Źródło: LM.pl

W Wielkopolsce odnotowano minionej doby 740 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Około 70 osób zachorowało w subregionie konińskim.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 740 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a 36 osób zmarło (z powodu współistnienia COVID-19 – 19 osób). Jeśli chodzi o region to najwięcej, bo 33 osoby miały pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa w powiecie konińskim (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców: 2,54). W kwarantannie jest aktualnie 560 osób, a minionej doby wykonano tu 119 testów. Nieco mniej, bo 21 przypadków zakażenia jest w samym Koninie (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców: 2,87), a jedna osoba zmarła. Kwarantanną objętych jest 388 osób, a testów w kierunku COVID-19 wykonano – 78.

W powiecie tureckim odnotowano 12 osób zakażonych (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców: 1,43), a 290 osób jest w kwarantannie. Natomiast w powiecie kolskim, liczba zakażonych to 4 (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców: 0,46), a w kwarantannie jest obecnie 246 osób. A w powiecie słupeckim, test potwierdził zakażenie u 16 osób (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców: 2,71), przy 288 osobach przebywających w kwarantannie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W mediach króluje korona-wirus i szczepionki, jedynie wczoraj ten nie kończący się nudny serial zakłócił jednorazowy spektakl objęcia Prezydentury w USA przez Joe Bidena.
Dodano: 21.01.2021 16:37    Przez: Człowiek
Gdyby nie korona-wirus w telewizji byłoby nudno, a tak mamy na okrągło zastraszanie i namawianie do zaszczepienia się. Ja się nie szczepię, mam prawo wyboru i nadal żyję w wolnym kraju, ale jak długo tego nie wiem.
Dodano: 21.01.2021 16:41    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.