Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18112) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Czy warto wykupić dodatkowe pakiety do polisy na życie?

Materiał Partnera

Dodano: 22.01.2021 11:24

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz bardzo wiele polis na życie, które możesz dowolnie rozszerzać na wypadek różnego rodzaju zdarzeń. Jak działają takie ubezpieczenia i w jaki sposób mądrze je dobierać?

Polisa na życie to dobry sposób na zabezpieczenie przyszłości bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Podstawowa polisa gwarantuje wypłatę świadczenia tylko w momencie, gdy ubezpieczony ginie lub umiera. Posiadanie takiego ubezpieczenia to wyraz troski o rodzinę i jej byt, gdy Ciebie zabraknie. Podstawową polisę możesz rozszerzyć w taki sposób, aby zapewniała ochronę również w innych sytuacjach.
 

Ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania

Wykupienie takiej polisy może zagwarantować Ci świadczenie w momencie zdiagnozowania określonego schorzenia. Ciężkie choroby, na przykład nowotwory, wyłączają człowieka z rynku pracy, co więcej – ich leczenie może wymagać od Ciebie nakładów finansowych, nawet jeśli korzystasz z leczenia refundowanego przez NFZ. Polisy na wypadek zachorowania na raka nie uchronią Cię przed chorobą. Wykupując takie ubezpieczenie, zapewniasz ewentualne wsparcie finansowe swojej rodzinie.

Obecnie tego typu polisy oferują nie tylko wypłatę świadczeń. Wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz też rozszerzenia polegające na praktycznym wsparciu w rozpoczęciu leczenia i w trakcie jego trwania. Szybsza diagnostyka i konsultacje medyczne u specjalistów to cenna pomoc. W przypadku poważnych zachorowań czas odgrywa bardzo dużą rolę, a terminy w państwowych placówkach bywają odległe z punktu widzenia osoby, która potrzebuje pomocy natychmiast.

Jednym z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych, które wprowadziły do swojej oferty polisę zapewniającą tego rodzaju wsparcie, jest Nationale-Nederlanden: https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-na-zycie.html
 

Pakiety wypadkowe – co obejmują?

Do polisy na życie możesz dokupić również pakiety na wypadek pobytu w szpitalu czy te dotyczące różnego rodzaju urazów i uszkodzeń ciała. Warto, abyś rozważył posiadanie tego typu ubezpieczenia, nawet gdy jesteś młody i zdrowy. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje tutaj nie tylko wypadki komunikacyjne, ale również kontuzje podczas aktywnego spędzania czasu wolnego. Jeśli jesteś aktywnym sportowcem, zwróć uwagę, by dobrać ubezpieczenie, które obejmuje zdarzenia, do których doszło podczas uprawiania konkretnych dyscyplin, w tym sportów ekstremalnych, jeśli jesteś ich fanem.

W przypadku ubezpieczeń na wypadek pobytu w szpitalu sytuacja jest dość jasna – najczęściej polisy obejmują każdy pobyt na oddziale szpitalnym, który trwa dłużej niż trzy doby. Świadczenie wypłacane jest bez względu na to, czy pobyt w szpitalu nastąpił po wypadku, czy jest następstwem planowanego zabiegu. Na takie pakiety ubezpieczeniowe szczególną uwagę powinni zwracać samozatrudnieni i przedsiębiorcy. Dla nich każde dłuższe chorobowe oznacza lukę w dochodach, którą może wypełnić właśnie odszkodowanie z tytułu posiadanego ubezpieczenia. Nie czekaj, aż coś się wydarzy – ubezpiecz się!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ubezpieczenieDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przezorny zawsze ubezpieczony.
Dodano: 22.01.2021 16:47    Przez: Człowiek
Czy są firmy ubezpieczeniowe, które pokryją 100 % strat ?
Dodano: 22.01.2021 16:49    Przez: Człowiek
Nie ma takich firm. Ubezpieczenia to jest biznes nastawiony na większy zysk niż banki. Tam klient jest na szarym końcu w tym interesie
Dodano: 24.01.2021 09:54    Przez: Stary Ch...j
Artykuł na czasie, zanim się zaszczepisz przeciw korona-wirusowi, wcześniej wykup polisę na życie, dobrze ci radzę, wtedy rodzina będzie miała pieniądze na leczenie lub ewentualny pochówek.
Dodano: 22.01.2021 18:11    Przez: Człowiek
Zawsze na pierwszym miejscu jest właściciel firmy, potem prezes, rada nadzorcza, dyrektorzy departentów, dyrektorzy oddziałów, marketingowcy, cała rzesza korporacyjnych specjalistów. Na drugim miejscu są telemarketerzy, sprzedawcy, przedstawiciele i agenci ubezpieczeniowi. Na szarym końcu jest klient, czasami coś dostanie, czasami wyjdzie na zero po wielu latach i otrzyma wpłacone składki lub straci jeśli ulegnie atrakcyjnej propozycji polisy i wizji bogactwa na starość
Dodano: 24.01.2021 09:49    Przez: Stary Ch...j
Umiesz liczyć to licz na siebie. Ekonomiści wyliczyli, że powinno się oszczędzać około 10% swoich dochodów, ale pod żadnym pozorem z pośrednikami, a już na pewno nie w towarzystwach ubezpieczeniowych
Dodano: 24.01.2021 09:52    Przez: Stary Ch...j

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.