Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17825) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego do likwidacji? Zatrudnia 67 osób

Dodano: 22.01.2021 11:28
Źródło: LM.pl

Magistrat przymierza się do likwidacji Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego. Pracuje w nim obecnie 67 osób, m.in. sprzątaczki, portierzy, czy kierowcy.

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego to jedna z jednostek miasta. Zatrudnione są w niej m.in. sprzątaczki, kierowcy, czy portierzy. Łącznie to 67 osób, w tym również pracownicy administracyjni obsługujący sam ZOUM, którzy stanowić mają, wg wyliczeń magistratu, ok. 30% wszystkich zatrudnionych w jednostce. W tym tygodniu pracownicy poinformowani zostali, że od 1 lipca zakład przestanie istnieć. - Rzekomym powodem jest brak funduszy z powodu pandemii - relacjonują pracownicy. 

Plany likwidacji jednostki potwierdza Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina. - Prezydent podjął decyzję o przygotowaniu projektu uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej - Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego w Koninie. Projekt został przekazany do konsultacji ze związkami zawodowymi. 

Powodem rzeczywiście mają być finanse. Zatrudnione obecnie w ZOUM sprzątaczki mógłby zastąpić zewnętrzny podmiot. - Będzie wynajęta firma sprzątająca, która oszczędności nie wprowadzi! - przekonują obecni pracownicy. Inne zdanie ma magistrat: - Analiza zadań i struktury zakładu w zestawieniu z kosztami jego funkcjonowania wskazuje na możliwość zastosowania bardziej efektywnych rozwiązań organizacyjnych, nad którymi pracujemy - informuje Aneta Wanjas.

Na likwidację Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego zgodzić musieliby się radni. Projekt ma trafić na sesję Rady Miasta po konsultacji ze związkami zawodowymi.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego do likwidacji ? Być może. Zwolni się portierów, sprzątaczki. Urzędasów jak zwykle przeniesie się na inne wydziały, bo jeszcze nigdy nie słyszałem aby gdzieś grupowo zwolniono urzędasów. Tam spokojna praca zapewniona do późnej starości. Mieszkańców Konina ubywa w zastraszającym tempie, ale urzędasy trwają w najlepsze, nawet zatrudnieni tam wiekowi emeryci.
Dodano: 22.01.2021 12:04    Przez: Matilan
I za chwilę wprowadzi się zewnętrzną firmę sprzątającą znajomego i będzie drożej niż teraz 😄
Dodano: 22.01.2021 13:05    Przez: 🦍
Proponuje zmniejszenie pensji (pół miliona!!!!) "prezesa" MPEC PWIK ZDM PGKIM odchudzenie Rad Nadzorczych i zmniejszanie pensji , odchudzenie Wydziałów w UM, odchudzenie kierowników wicekierowników w UM, pieniądze są, tylko proszę "nie oszczędzać" na sprzątaczkach, co za syf POKO
Dodano: 22.01.2021 13:58    Przez: syndyk masy upałościowej
Niektóre sprzątaczki mają kilka lat do emerytury.... ale kogo to obchodzi. Ważne, że tłuste misie z SLD i PO mają wypaśne posadki w spółkach miejskich.
Dodano: 22.01.2021 13:27    Przez: Tomaszek55
Na ile ten komunikat będzie realny dopiero dowiemy się z czasem . Najpierw zlikwidują szkołę Hutniczą a potem ZOUM zostanie na miejscu , to brzmi jak ściema . Może to być tylko chwilowy mechanizm , żeby uniknąć haosu wobec znikającej szkoły Hutniczej . Jeśli miałoby tak być ze zniknie ZOUM , najpierw niech władza zrobi wokół siebie porządek i pokaże ,że nawet u siebie szuka oszczędności i zniknie ZOUM i również w spółkach miejskich wtedy takie zapowiedzi będą wiarygodne a tak to tylko jest sama zapowiedz gdzie na końcu okaże się , że to blew i zniknie zamiast 67 osób to 4 osoby albo 5 w fazie końcowej . I taki będzie efekt planu zapowiedzi , czyli znowu mieszkańców okłamują . Także panie prezydencie czekamy najpierw na redukcje w spółkach miejskich jak i również wynagrodzeń prezesów jak i likwidacji jak pan zapowiedział ZOUM a dopiero Hutniczej , wtedy zapowiedzi pana będą wiarygodne .
Dodano: 22.01.2021 11:58    Przez: kora

KOMENTARZE

Liczą się czyny a nie słowa....
Dodano: 22.01.2021 17:20    Przez: STo
Hm, nie udało się Korytkowskiemu przyłączyć przyległych do granic Konina terenów(nowe podatki nie wplyną🤔), to zwolni 67 ludzi z pracy i zostanie kasa w budżecie miasta! Bravo!!!👏😂
Dodano: 22.01.2021 17:57    Przez: Wieśniak
Może restrukturyzację zacząć od personelu z dużymi zarobkami i kwalifikacjami - duże oszczędności i łatwiej sobie poradzą na dobrym rynku pracy w Koninie.
Dodano: 22.01.2021 21:03    Przez: Josef Josef
Dobre👍
Dodano: 23.01.2021 15:17    Przez: zico
Obsesyjna wrogość szefowej RIO wobec ZOUM trwa nieprzerwanie od 1999 roku. W tym czasie pani ta kilkakrotnie próbowała wymusić na władzach Konina (na szczęście bezskutecznie) likwidację Zakładu więc liczy chyba na to, że może przed emeryturą jej się uda. Na podstawie doświadczenia i analiz stwierdzam, że żadnych oszczędności taka populistyczna decyzja Miastu nie przyniesie bo to co dotychczas wykonuje ZOUM i tak będzie roić kto inny tylko za inne pieniądze.PS Informacja o liczbie zatrudnionych w ZOUM osób jest nieścisła bo "zapomniano" dodać, że w liczie 67 osób jest ponad 30 sprzątaczek zatrudnionych głównie na 1/2 etatu.Stanisław Walkusz były długoletni dyrektor ZOUM.
Dodano: 25.01.2021 17:17    Przez: Stanisław Walkusz
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.