Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18079) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach

Dodano: 22.01.2021 11:27
Źródło: LM.pl

Konińskie szkoły, przedszkola i placówki oświaty wykorzystały czas nieobecności dzieci oraz młodzieży na mniejsze i większe remonty.

Od września do końca ferii zimowych prace budowlane przeprowadzono w niemal 30 placówkach. Największym przedsięwzięciem była naprawa dachu na budynku I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Jej koszt to ponad 1,6 mln zł.

- W ostatnich latach to był najdroższy remont, jaki przeprowadzono w jakiejkolwiek szkole w Koninie. Dla nas - priorytetowy. Chcemy, by uczniowie i nauczyciele  pracowali w bezpiecznych warunkach i skupili się na nauce, a nie martwili się o to, czy im przypadkiem coś nie spadnie na głowę - mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Przypomnijmy, problemy z dachem zaczęły się prawie trzy lata temu, kiedy w jednej z klas spadł sufit. Wtedy część budynku została wyłączona z użytkowania. Dodajmy, że na ten rok zaplanowaliśmy w budżecie 900 000 zł na zadanie inwestycyjne pn. „Modernizacja dachu budynku ZSG-E ul. Bydgoska 2a w Koninie“ - dodaje.

Remonty w pozostałych placówkach miały mniejszy zakres. W Bursie Szkolnej nr 1 wymalowano 36 pomieszczeń, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wyremontowano między innymi łazienki (w ramach KBO) i trzy sale zajęć, a także pracownię gospodarstwa domowego.

W minionym roku w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkolach zrealizowano 35 projektów oświatowych, ze środków unijnych. Z projektów „Zdalna szkoła“ i „Zdalna szkoła +“ zakupiono do szkół najpierw 42 laptopy, a później 76 kolejnych. Na zakup sprzętu do nauki zdalnej, z rządowego wsparcia skorzyystało 1 256 konińskich nauczycieli. Miasto otrzymało też dotację w wysokości ponad 230 tys. zł na realizację programu „Posiłek w domu i w szkole“, który realizowany jest w Szkołach Podstawowych nr 3, 7, 9 i 15.

fot. konin.pl

  • Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach
  • Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach
  • Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach
  • Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach
  • Konin. Mniejsze i większe remonty w szkołach oraz przedszkolach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.