Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17114) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Starowieyski w 3D – wirtualny spacer i upominki

Materiał promocyjny

Dodano: 23.01.2021 16:00

Złap kulturę w dobrej cenie i najwyższej jakości! Przed Wami wyjątkowa wystawa – odrealnione postaci ludzkie i zwierzęce oraz mechaniczne stwory zaklęte w Teatrze Rysowania niezwykłego artysty i mistrza rysunku Franciszka Starowieyskiego.

Technika 3D, podczerwień, skanowanie, zdjęcia w jakości 4k oraz zdjęcia panoramiczne 360 pozwolą na oglądanie detali monumentalnego dzieła i wnętrza zmodernizowanego CKiS DK Oskard. Wszystko to uzupełnią panoramy z widokiem na nasze miasto.

Wirtualny spacer pokazuje największy, jaki powstał w Polsce, Teatr Rysowania zatytułowany „W oczekiwaniu Ocaliciela”. Legendarne Teatry Rysowania Starowieyskiego to w większości kilkudniowe wydarzenia z pogranicza performansu i spektaklu z udziałem widzów, modelek i muzyki, podczas których powstawały obrazy wielkości kilkunastu i kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Tworząc „W oczekiwaniu Ocaliciela”, artysta inspirował się fragmentami poematu „Król Duch” Juliusza Słowackiego, czytanymi przez aktorów oraz muzyką Beethovena.

Wystawę uzupełniają plansze z tekstami o dziele i jego twórcy oraz fotografie dokumentujące powstawanie tego Teatru Rysowania.

Wystawa pochodzi z kolekcji Cypriana Biełańca i Arkadiusza Widelskiego. Organizatorami są: CKiS DK Oskard oraz Agencja Zegart.

Zapraszamy gorąco na wirtualną przygodę i prosimy o wsparcie w tych trudnych czasach. Naszym widzom odwdzięczymy się pięknymi upominkami. Każdy kto wykupi bilet w cenie 5 zł, otrzyma jeden z dwóch zestawów: obracany puzzel dla dorosłych z nadrukiem ukrytego fragmentu pracy oraz świeczkę z główną postacią obrazu lub notes z nadrukowanym podpisem mistrza Starowieyskiego i puzzel.

Jak kupić dostęp do wirtualnego spaceru:

  • wchodzimy na stronę CKiS w Koninie: https://bit.ly/392ycpq
  • kupujemy bilet: 5 zł
  • otrzymujemy hasło do wirtualnego spaceru na e-maile podane podczas zakupu biletu
  • upominki odbieramy w kasie CKiS DK Oskard.

Premiera wirtualnego spaceru: 23 stycznia, g. 17.00, facebook.com/ckis.konin (Epicentrum kultury) oraz www.ckis.konin.pl

Wykupienie dostępu możliwe jest do 14 lutego.

Wspierajcie kulturę i cieszcie się sztuką!

  • Starowieyski w 3D – wirtualny spacer i upominki
  • Starowieyski w 3D – wirtualny spacer i upominki
  • Starowieyski w 3D – wirtualny spacer i upominki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wystawa,   Franciszek StarowieyskiNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.