Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18050) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Koło. Kierujący citroenem przekroczył prędkość o blisko 100 km/h

Dodano: 22.01.2021 21:03
Źródło: LM.pl

Blisko 150 km/h jechał 47-latek, którego zatrzymali kolscy policjanci. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Podczas patrolu, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kole zwracali szczególną uwagę na przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Łęczyca, który został zatrzymany w Krzewie. Kierujący osobowym citroenem w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 147 km/h.

- Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowana do warunków panujących na drodze niesie za sobą ryzyko m.in. utraty panowania nad pojazdem oraz wpływa na rodzaj i skalę doznanych w wypadku obrażeń. Apelujemy, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i dostosowali ją do warunków panujących na drodze. W miejscach wymagających szczególnej ostrożności jak przejścia dla pieszych, przyjazdy dla rowerów czy skrzyżowania należy zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kto przekracza prędkość o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na trzy miesiące. W przypadku ponownego zatrzymania, okres zatrzymania dokumentów wydłuży się do sześciu miesięcy. Natomiast trzecie zatrzymanie wiąże się z ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

fot. KPP Koło

  • Koło. Kierujący citroenem przekroczył prędkość o blisko 100 km/h

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Tylko niech policjanci też przestrzegają tych limitów prędkości, bo albo pokazują jak to Oni ciężko patrolują, jadąc 15 czy 25 km/h albo wyprzedzają wszystkie pojazdy prawidłowo jadące i oddalają się 70 czy 80, bo im wolno
Dodano: 24.01.2021 09:37    Przez: Stary Ch...j

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.