Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17867) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Konin. Młodzieżowi radni w obronie Zespołu Szkół Technicznych

Dodano: 23.01.2021 10:12
Źródło: LM.pl

Młodzieżowi radni Konina stają w obronie Zespołu Szkół Technicznych. Wystosowali w tej sprawie pismo do prezydenta miasta.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta zapaść ma decyzja dotycząca zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Technicznych. „Hutnicza“ ma zostać wchłonięta przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Na likwidację ZST nie godzą się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Do prezydenta wpłynęły już pisma Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Teraz do grona obrońców ZST dołącza Młodzieżowa Rada Miasta:

„My, jako reprezentanci szkół w mieście Koninie, zasiadający w Młodzieżowej Radzie Miasta Konina będącej organem konsultacyjnym i opiniodawczym dla Rady Miasta w tematach dotyczących młodzieży, wyrażamy sprzeciw podjętej decyzji oraz negatywnie oceniamy sprawę likwidacji Zespołu Szkół Technicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Koninie oraz solidaryzujemy się ze społecznością szkolną - w szczególności z Samorządem Uczniowskim ww. szkoły, który wystosował w tej sprawie petycję krytycznie odnosząc się do planowanej likwidacji placówki.

Rozumiemy ciężką sytuację budżetu Miasta Konina, lecz nie zgadzamy się na oszczędności na szczeblu edukacyjnym, ponieważ miasto to również młodzież, której musimy otwierać perspektywy do pozostania w naszym mieście, ponieważ jest ono na dobrej drodze rozwoju. Dlaczego więc likwidować coś co w przyszłości przyniesie zysk dla miasta? Likwidując placówkę, zlikwidują Państwo także jeden mandat Młodzieżowej Rady Miasta.

Sądzimy, że każdy, kto jest związany z nauczycielami, placówką szkolną i jej zasadami, odczuwa trudności w nauce tak naprawdę wszystkiego od nowa. Wiąże się to nie tylko z nowym środowiskiem, ale i spotkaniem nowej społeczności szkolnej. Dlatego popieramy zarówno Uczniów, Nauczycieli, jak i Rodziców wyrażających negatywną opinię, dotyczącą tego działania podjętego przez Miasto. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i ponowne przemyślenie podjętej decyzji“.

  • Konin. Młodzieżowi radni w obronie Zespołu Szkół Technicznych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pomyślcie dlaczego najprościej szukać oszczędności w szkołach ? Bo dzieci, rodzice tym bardziej nauczyciele nie mają nic do gadania ! Nauczyciele nie wyjdą na ulice i nie będą protestować- niestety to słaba grupa społeczna- nie mają argumentów. Taki policjant, lekarz, pielęgniarka maja takie argumenty. Teraz gdy urzędy pracują zdalnie po pandemii okaże się ,że połowa urzędników jest niepotrzebna bo wszystko zrobimy sami - zdalnie. ale czy ktoś zwolni tą połowę urzędników ?
Dodano: 23.01.2021 11:40    Przez: też Koninianin
Młodzież uciekajcie z tego PGR-u, to miasto to bankrut 200 milionów długów za PO, patrzą tylko co zlikwidować, rząd połączył gimnazja które ze szkołami podstawowymi tzn powinno to poprawić koszty oświaty, ale PO jak głównemu likwidatorowi miasta to za mało, zlikwidowali już MODN przygotowują kolejne likwidacje, jednak prezesi miejskich spółek zarabiają po pół miliona np. prezes MPEC spadochroniarz PO który powinien jako nauczyciel wstawić się za upadającą oświata, prezesi czy inni KOlesie mają się dobrze i będą ciągnąc dalej wielką kasę ....dobranoc KOnin
Dodano: 23.01.2021 13:29    Przez: syndyk masy upadłościowej
Samorządy zarządzane przez POlityków z PO szukają oszczędności i byłoby dobrze, gdyby tych oszczędności szukali wśród swoich KOlegów zasiadających na kierowniczych stanowiskach, którzy doją kasę miejską.
Dodano: 23.01.2021 16:27    Przez: Człowiek
Mimo wszystko, nie miałabym odwagi nazwać kogoś debilem. Życie samo ich zweryfikuje. 260 osób w szkole, przyjmując, że ok 200 wyjdzie z zawodem, może 100 znajdzie pracę, no rzeczywiście nie warto. Lepiej dać tym na stanowiskach. Maturę zdała tylko jedna osoba. Zdawało 8? To szkoła techniczna i branżowa. Tutaj zdaje się egzaminy zawodowe i kończy szkołę z zawodem. Dla kogoś to TYLKO, dla innych to AŻ. Dzięki temu możesz udać się do ślusarza, stolarza, mechanika czy do dobrej fryzjerki. Uczniowie technikum, oczywiście nie wszyscy, przystępują do matury, żeby spróbować, to nie jest ich być, albo nie być, jak w liceach. Nikt im nie zabrania podchodzić do egzaminu.....jak w innych szkołach....jeśli jesteś słaby/słaba nie przystępujesz do matury masz dopuszczający i wypad, przystępujesz...a raczej chcesz przystąpić...to masz niedostateczny i tak nie przystąpisz....nie będziesz psuł nam statystyk:) tak jest w WIELU szkołach z tymi wspaniałymi statystykami.
Dodano: 23.01.2021 17:41    Przez: Katarzyna W
Kwiecie polskiej młodzieży, przed "że" stawiamy przecinek. Żal ludzi, którzy swoich kolegów z klasy nazywają debilami. Jeśli jesteśmy już przy uczniach/absolwentach tej szkoły....to aż się prosi, żeby przypomnieć, że jej absolwentem jest Prezydent Konina:) Pamiętaj karma wraca, a troszkę kultury osobistej nikomu nie zaszkodziło. A.....i jeszcze jedno, oświata nie jest od przynoszenia zysku miastu. Ale cóż może wiedzieć Koninianin, który "różne rzeczy słyszy" i na podstawie tego wypowiada się w mediach.
Dodano: 23.01.2021 15:15    Przez: Katarzyna W

KOMENTARZE

Tak jak niezbędna jest reforma Wymiaru Sprawiedliwości tak i niezbędna jest reforma Oświaty, bałagan POzostawiony przez PO ktoś musi posprzątać, a że wypadło na PiS, to niech się ostro biorą do roboty.
Dodano: 23.01.2021 16:20    Przez: Człowiek
Samorządy zarządzane przez POlityków z PO szukają oszczędności i byłoby dobrze, gdyby tych oszczędności szukali wśród swoich KOlegów zasiadających na kierowniczych stanowiskach, którzy doją kasę miejską.
Dodano: 23.01.2021 16:27    Przez: Człowiek
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.