Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18077) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Konin gotów by sięgać po pieniądze na sprawiedliwą transformację

Dodano: 26.01.2021 11:24

Dla Wielkopolski wschodniej przewidziano 387 milionów euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji mają trafić do tych regionów, które czekają przemiany gospodarcze, energetyczne i społeczne. Jak zapewnił prezydent Piotr Korytkowski podczas wspólnej konferencji prasowej w Agencja Rozwoju Regionalnego, Konin jest przygotowany do tego, by sięgnąć po unijne pieniądze i dobrze je wykorzystać. Miasto ma opracowaną Nową Ścieżkę Rozwoju na lata 2020-2030 zawierającą konkretne projekty do realizacji.

Prezes zarządu ARR w Koninie, Maciej Sytek podkreślał, że to sukces wszystkich "istotnych graczy" zaproszonych do współpracy, czyli samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, związków zawodowych, biznesu. Dodał, że możemy stać się przykładem regionu, który właściwie przeprowadził sprawiedliwą transformację.

Poseł Tomasz Piotr Nowak zaznaczył, że będzie zabiegać o to, by pieniędzmi z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji zarządzały zainteresowane samorządy, a nie rząd. Wspomniał też o strategii wodorowej Polski, która obejmuje stworzenie pięciu dolin wodorowych.- Bardzo ważne jest to, by Konin, subregion koniński był jedną z nich - podkreślił.

Źródło: Miasto Konin

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:funduszu,   sprawiedliwa transformacja,   Wielkopolska wschodnia,   ARR,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji powinny być przeznaczone na dokończenie rekultywacji terenów pokopalnianych znajdujących się na terenie Konina. Teraz jest tak, że są to tereny zaniedbane i zapomniane przez włodarzy tego miasta. Tereny inwestycyjne to tylko część terenów, które przynoszą jakieś efekty, ale są tereny, które powinny służyć rozrywce i rekreacji dla mieszkańców Konina. Działania prowizoryczne, które podejmowano dotychczas, nie załatwiają sprawy, tu trzeba do tematu podejść kompleksowo.
Dodano: 26.01.2021 14:31    Przez: Felek Stankiewicz
Nową ścieżką rozwoju na lata 2020-2030 już się zaczęła to widać. Likwiduje się co się da. A najbardziej dziwne jest wstrzymanie budowy Kleczewskiej i obiecane dodatkowo 25 dni. Ktoś to racjonalnie wytlumaczy? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi?
Dodano: 27.01.2021 05:51    Przez: zico

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.