Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18092) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Radni zaakceptowali logo. Wcześniej prezydent wprowadził je sam

Dodano: 27.01.2021 14:09
Źródło: LM.pl

Cztery podstawowe formy loga miasta Konina przyjęte zostały w środę przez radnych. Już wcześniej wprowadził je prezydent, ale wojewoda stwierdził, że muszą na to zgodzić się również radni. 

Nowa kampania wizerunkowa miasta ruszyła pod koniec listopada. Wywołała wiele dyskusji, część mieszkańców oceniała jej hasła jako nietrafione. Powstał nawet generator haseł, który internauci wykorzystywali do tworzenia prześmiewczych przeróbek.

Na poważnie do tematu podszedł jednak wojewoda wielkopolski, który po rozpatrzeniu wniosku Krzysztofa Pietruszewskiego z serwisu Konin.Mam Prawo Wiedzieć unieważnił zarządzenie prezydenta wprowadzające nowe logo. Jak wskazywał swoje symbole jednostki samorządu terytorialnego mogą ustanawiać w drodze uchwały. W Koninie takiej uchwały nie było.

Dopiero pod koniec stycznia, po decyzji wojewody, prezydent przedstawił radnym projekt uchwały. Znalazły się w nim cztery wersje nowego loga Konina. - Wprowadzając logo oraz spójny System Identyfikacji Wizualnej, jako narzędzie komunikowania, chcemy tworzyć silny, wyrazisty i atrakcyjny wizerunek oraz budować nową tożsamość miasta. Dzięki niej mieszkańcy Konina będą mogli w jasny i prosty sposób utożsamiać i identyfikować się z nim, a inwestorzy (zarówno lokalni jak i zewnętrzni) otrzymają jasny i czytelny przekaz, o kierunkach rozwoju miasta oraz istniejących w nim obecnie i budowanych na przyszłość potencjałów - uzasadniał prezydent.

Radni przyjęli projekt uchwały piętnastoma głosami za (Koalicja Obywatelska, Lewica, radni niezrzeszeni i Jakub Eltman z PiS) i siedmioma przeciw (pozostali radni PiS).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:logo,   Rada Miasta Konina,   identyfikacja wizualna,   nowe logo,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jakub Eltman noga w nogę z Koalicją Obywatelską, czyżby szedł śladami Jarosława Gowina ?
Dodano: 27.01.2021 16:00    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.